Речі, які вам ніколи не треба робити за свою дитину

Скільки сімей – стільки й думок.

Тому, поцікавившись у знайомих, що мають потомство, про те, що вони ні в якому разі не повинні робити за своє чадо, можна почути абсолютно різні речі. Хтось вважає, що не можна робити за дітей домашнє завдання, хтось категорично відмовляється брати участь у вирішенні дитячих проблем, поки дитина сама не спробує знайти вихід.

Здається, що все це логічно, так і повинно бути. Але спробуйте поглянути на життя своєї власної сім’ї: ви, напевно, маєте парочку «грішків» у вихованні дітей.

Відмовляти підростаючій людині в допомозі часом буває дуже важко. Але надмірна опіка не принесе ніякої користі. Подумайте про те, що ви повинні підготувати дітей до дорослого життя і навчити їх долати всі виникаючі труднощі і проблеми самостійно, не сподіваючись на допомогу ззовні.

Те, чому ви навчите дитину в дитинстві, дасть свої плоди в її дорослому житті: якщо вона з ранніх років здатна вирішувати важливі питання без сторонньої участі, то успіх в подальшому (особливо в кар’єрі) їй забезпечений.

Можна виділити кілька речей, які вам не варто робити за дітей-підлітків.

Виконувати за них домашнє завдання

Не бійтеся, що якщо ви послабити контроль над виконанням шкільних завдань, дитина перестане їх робити. Спробуйте підійти до питання навчання з хитрістю: навчіть своє чадо ставити конкретні завдання і терміни, складати плани дій і виправляти власні помилки, але не робіть все це за нього.

Нехай він закінчить виконання домашнього завдання сам, а ви перевірите текст на наявність помилок. Потім не шкодуйте часу на те, щоб обговорити з маленькою людиною всі недоліки в роботі. Розібравшись з помилками і виправивши їх самостійно, вона буде відчувати себе впевненіше, і в подальшому буде більш уважною, щоб не допустити подібного. А ще вона буде щасливою, що висока оцінка в школі – це її власна заслуга, а не досягнення мами з татом.

Вирішувати, де вони повинні вчитися

Приготуйтеся до того, що одного разу ваш син або дочка прийде до вас зі словами, що хоче бути, наприклад, ветеринаром. Або художником. Вам таке не до душі? Але ж ця людина вже достатньо доросла, щоб самостійно приймати рішення, які впливають на її подальшу долю.

Для вас має бути першорядним саме те, що вона стане щасливою, якщо займеться улюбленою справою, а гроші не так важливі. Діти поділилися своїми планами – підтримуйте всі їхні починання, ні в якому разі не критикуйте і не відмовляйте їх від подібних витівок. Якщо вам дуже хотілося б чимось займатися, а ви так і не реалізували себе в цьому, то чадо не зобов’язане пов’язувати з цією сферою своє життя проти власного бажання. Нехай діти живуть своїм власним життям.

Вибирати їм друзів

Те, що ваша дитина знайомиться з новими людьми – чудово. Ніколи не тисніть на неї і не змушуйте зближуватися з тими, хто, як вам здається, є підходящим кандидатом на роль друга. Навіть якщо це син або дочка вашого начальника або іншої «хорошої людини».

Якщо поритися у власному минулому, то ви обов’язково згадаєте, як батьки не схвалювали ваше спілкування з деякими людьми. Постарайтеся не влазити в життя підлітка, навіть якщо його друзі не викликають у вас хороших емоцій. Діти повинні самі дійти до розуміння того, що означає справжня дружба.

Вступати в конфлікт з викладачами

Діти часто скаржаться на вчителів, які ставлять їм незаслужено низькі оцінки. А раптом така оцінка знань дійсно справедлива, і викладач прав? Ви повинні спокійно проаналізувати обставини, що склалися. Якщо розмова з учителем неминуча, то поговоріть з ним наодинці, без присутності дітей. Не сваріться і не намагайтеся з’ясовувати стосунки, побудуйте діалог спокійно і без підвищених тонів. Якщо в даний період часу у вашому будинку відбуваються події, які можуть вплинути на успішність сина і відносини з викладачами та іншими дітьми, то обов’язково повідомте про це вчителя.

Відповідати на питання, адресовані дитині

Задумайтесь, як часто ви говорите за дітей, коли вас не питають. Навіть якщо це всього лише питання продавця в магазині про те, яке морозиво малюк більше бажає – в стаканчику або на паличці. Що вже говорити про більш глобальні теми, порушені на публічних зустрічах?

Навчіться стриманості. Діти повинні вміти говорити самостійно, не чекаючи, що ви візьмете все в свої руки. В окремих випадках можна підказувати і радити підлітку, як вчинити в тій чи іншій ситуації (для вирішення конфлікту, наприклад), але залишити йому можливість прийняти рішення і відповісти самому за себе. Практикуючись, дитина поступово навчиться говорити правильно.

Втручатися в конфлікти з іншими дітьми

Якщо між вашою найближчою людиною і його товаришами стався конфлікт, то надайте йому можливість впоратися самостійно. Ваша участь в «розбірках» може завдати непоправного удару по репутації сина або дочки, дитина буде публічно принижена.

Навчіть дітей обговорювати їхні проблеми зі знайомими і не боятися говорити друзям прямо, якщо щось не влаштовує. Дайте зрозуміти, що оточуючі люди не завжди роблять добрі вчинки і говорять приємні слова, тому обговорення проблем – це дуже важливо. Ваше чадо замкнеться в собі, якщо не навчити його висловлювати свою точку зору, бути сильним і незалежним у відносинах зі однолітками.

Читайте також:3 правила домашньої аптечки: що робити, якщо дитина дісталася до ліків

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram