Рідний батько відрізав цій малечі обидві ноги косаркою. Але лікарі змогли зробити чудо…

Ця історія трапилася влітку 1983 року. Радянські газети, як завжди, писали про боротьбу за урожай.

Але вмить вся країна забула про все і звернула свої погляди на маленьку трирічну дівчинку Расу Прасцевічуте з литовського колгоспу «Вадактай».

Раса разом зі своєю сестрою-близнючки Аушрой пішли гуляти серед соняшників. У той же час ще до кінця не протверезілий батько Раси запустив косарку (пізніше чоловік не раз стверджував, що був тверезий, а все, що сталося – це нещасний випадок). Через деякий час гул мотора заглушив пронизливий крик. Машина відрізала обидві ступні дівчинки.

Батько побіг за допомогою до інших працівників колгоспу. Місцевий фельдшер як могла зупинила кровотечу і поклала відрізані ступні в холодильник .

У найближчій лікарні не було обладнання для допомоги Расі, тому довелося зв’язатися з лікарями з Москви.

Для транспортування Раси по тривозі підняли в повітря літак Ту-134 і розчистили повітряний коридор. Всю дорогу дівчинка провела без свідомості, на сусідньому кріслі везли відрізані ноги. Не знайшлося навіть потрібної кількості криги, тому ступні в пакеті обклали замороженою рибою …

У Москві Расу чекав 30-річний хірург Рамаз Датіашвілі , якого повернули додому після 12-годинної зміни. Посеред ночі він ледь знайшов людей, які могли б асистувати йому. А для того, щоб провести операцію, довелося навіть блефувати і погрожувати Андроповим, тому що далеко не скрізь хотіли йти назустріч.

Через 4 години після початку операції лікарю довелося відпустити своїх асистентів, щоб ті відпочили, тому що люди буквально валилися з ніг. Сам же Датіашвілі, який зараз працює в США, згадує, що вирішив не перериватися, тому що не зміг би повернутися до справи з належною концентрацією.

Нарешті операція була закінчена. Через 9 годин, коли були накладені останні шви, маленькі п’яточки в руках лікаря нарешті потеплішали. Прірва була позаду …

Наступні 8 років Раса прожила в різних лікарнях. Батьки її повернулися до своїх старих алкогольних звичок. Коли всі реабілітації були позаду, дівчинці буквально по оголошенню, знайшли нових батьків – сім’ю вчителів Адомайтіс.

Зараз Раса згадує, що їй тоді, напевно, пощастило. Її сестра залишилася в рідному колгоспі, де в результаті народила чотирьох дітей від трьох різних чоловіків. Рідні батьки Раси пoмерли: мати – від алкоголізму, а батько від онкології. Жінка ніколи не тримала на них зла.

Зараз Раса живе в Німеччині. У неї є чоловік, родом з Казахстану. Разом вони виховують двох дітей чоловіка від першого шлюбу і спільну доньку. Раса зізнається, що ходить нормально, але не носить спідниць і купальників. Також не може довго танцювати, тому що втомлюється. В іншому її життя цілком склалося.

Якщо у тебе є час, можеш подивитися повний випуск шоу «Пусть говорят», який був присвячений історії Раси.

Читайте також: Молодий водій автобуса дав усім пасажирам урок. Те, що він зробив, просто захоплює!

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram