Секрети надздібностей. Як перемогти хвороби за допомогою холоду

Піднятися на вершину Евересту, будучи одягненим лише в взуття та шорти? Проплисти в крижаній воді 100 метрів під льодом? Простояти дві години на ємності з льодом? – Все це здається неможливим для звичайної людини,в крайньому випадку, без серйозних, якщо не сказати – фатальних наслідків для здоров’я. Однак голландець Вім Хоф своїм прикладом – а також на прикладі своїх учнів – довів, що такі “надздібності” доступні кожному.

У квітні Віму Хофу (Wim Hof), якого ще називають “Крижаною людиною” виповниться 58 років. Більшість людей до цього віку обзаводяться тими чи іншими проблемами зі здоров’ям і приводами для печалі; постійні стреси, малорухливий спосіб життя, медикаменти, погана екологія, віруси – навколо нас більш ніж достатньо чинників, які призводять нас до ситуації, коли скаржитися на здоров’я стає майже звичкою. Вім Хоф запевняє, що все це просто відмовки, насправді ж причина всіх наших хвороб в тому, що ми розірвали контакт з нашим власним тілом і розучилися його слухати.

На рахунку Віма Хофа кілька офіційно зареєстрованих рекордів:
У 2007 році він взорбался на висоту 6,7 км гори Еверест, будучи тільки взутим і одягненим у шорти, проте в той раз він не дістався до вершини, так як пошкодив ступню.

У 2008 році він побив власний рекорд, простоявши в ємності з льодом 1 годині 13 хвилин і 48 секунд. Цей рекорд був занесений в Книгу рекордів Гіннеса.

У 2009 році Хоф досяг вершини гори Кіліманджаро усього за два дні, будучи одягненим лише в шорти. У цьому ж році він пробіг усю дистанцію марафону по снігах Фінляндії при температурі -20 (Хоф пробіг марафон за п’ять з половиною годин, будучи одягненим у шорти). Цей марафон був знятий одразу трьома найбільшими каналами – BBC, Channel 4 і National Geographic.

У 2010 році знову побив свій рекорд і простояв, зануреним в лід, протягом 1 години і 44 хвилини.

У 2011 році Хоф ще довше пробув у ванній з льодом – 1:52:42. У вересні цього ж року він пробіг марафон по пустелі Наміб без води.
“Я не користуюся ніякими трюками, всі мої рекорди записані на відео, є свідки, все задокументовано – цифри є цифри,” – говорить Вім Хоф.

Деякі вважають, що Вім Хоф – унікальний феномен, і його здатності індивідуальні. У той же час сам він запевняє, що є абсолютно звичайною людиною, а його “надздібності” доступні абсолютно будь-кому. Він виклав у відкритому доступі книгу про свій метод (англійською і нідерландською мовою), а також серію відеоуроків, які дозволяють опанувати контроль над своїм тілом. “Все, що потрібно – це контролювати своє тіло за допомогою свого розуму, – говорить Вім. – Я створив метод, компоненти якого – дихання, правильний настрій і холод. Це оптимізує зв’язок між тілом і розумом.”

Кілька років тому американський журналіст Скотт Карні домовився про зустріч з Вімом Хофом, так як не вірив у всі ці чудеса, Скотт був упевнений, що все це підлаштовано. Однак замість супер-репортажу про викриття Скотт раптово відкрив в самому собі такі ж “надздібності.” “У перший день я простояв голими ногами на снігу всього 5 хвилин, потім була жахлива біль. Однак після практик дихання з Вімом, вже на другий день я простояв 20 хвилин. На третій день – 45 хвилин. А потім Вім відвів нас до крижаного водоспаду у себе за будинком, і ми там медитували на лавці, поки сніг навколо нас повністю не розтанув від нашого ж тепла, в кінці-кінців ми 8 годин бродили по снігу, будучи тільки взутими і одягненими в шорти. і незважаючи на крижаний вітер, мені було жарко.” За час навчання Скотт схуд і позбувся своїх застарілих проблем зі здоров’ям.

“Кожен може зробити це, – говорить Вім Хоф про свій метод. – Ти просто стаєш алхіміком свого власного тіла. Просто спробуйте. Вдихніть – і видихніть.”

Читайте також: Суперниця: авантюри колишнього

Джерело. 

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram