Що буде, якщо спати без подушки? – лікарі вас здивують

На запитання, що буде, якщо спати без подушки, здатний грамотно відповісти тільки експерт, а саме доктор відповідної кваліфікації – лікар-ортопед, сомнолог, нейрофізіолог і ін.

Дослідженнями впливу відсутності подушки на сон займалися багато експертів: Майкл Тетлі, Олена Царьова, Денис Гросс тощо. Всі вони зійшлися в одному: є випадки, коли відсутність подушки позитивно впливає на здоров’я, а є випадки «зворотного» ефекту, тобто шкоди.

У медицині є випадки, коли рекомендується спати без подушки – на рівній поверхні (матраці). Так, новонародженому до 1-2 місяців рекомендується під час сну нічого не підкладати під голівку. Така порада дозволяє не перешкоджати активному формуванню відділів хребта в цьому віці. Вважається, що хребет ще настільки слабкий, що досить легко піддається викривленню.

Коли спати без подушки погано?

Починаючи з 1 року життя, цей спальний аксесуар обов’язково повинен використовуватися, інакше при його відсутності незабаром можуть з’явитися такі проблеми зі здоров’ям:

дискомфорт – це один із мінімальних недоліків відсутності такої важливої речі для сну;
хронічний недосип, млявість, зниження концентрації, загальний занепад сил (матрац зазвичай більш жорсткий, ніж подушка, тому він не дає того комфорту під час сну, сприяє виникненню великої кількості симптомів нездужання, в результаті чого – відсутність нормальної життєдіяльності);

хропіння (при положенні голови на рівній поверхні протягом тривалого часу просвіт дихальних шляхів змінюється, звужується, в результаті чого збільшується ризик виникнення хропіння);

остеoxoндроз (рівна постіль – провокатор для розвитку цієї недуги, особливо небезпечно спати без подушки тим, у кого вже є проблеми зі спиною);

ішeмiчний інcyльт (захвopювання виникає тому, що при відсутності спального аксесуара положення хребта стає неправильним, по артepіях не надходить кpoв, настає голодування).

Читайте також: Чистить організм, як щітка – всього 1 стакан в день. Схудла, тиcк нормалізувався, нігті зміцнилися

Відсутність спальних приналежностей також може вплинути на зовнішність людини. При рівному положенні під час сну може з’явитися не тільки пом’ятий вигляд, а й зморшки.

Медики впевнені, що не тільки відсутність аксесуара для сну може спровокувати появу проблем зі здоров’ям, а й неправильно підібрана подушка. Вона повинна бути не дуже м’якою, але і не занадто твердою. Також найбільш «корисними» для хpебта вважаються валики для сну або ортопедичні подушки, на яких хребет знаходиться в правильному анатомічному положенні.

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram