Що робити якщо раптом проковтнули голку? Що робити категорично заборонено

На жаль, неприємність з проковтнутою голкою іноді трапляється. Найчастіше від цього страждають діти, рідше тварини і дорослі люди. Як би там не було, якщо хтось проковтнув голку, його потрібно негайно везти в лікарню. Це перше, що потрібно зробити.

Перша допомога

Якщо з якихось причин немає можливості потрапити до лікарні або доводиться чекати транспорт, потрібно якось допомогти потерпілому. При цьому необхідно виключити рухову активність потерпілого. Особливо небезпечні різкі рухи, вони можуть спровокувати просування голки по м’яким тканинам. Краще дати хворому вівсяної каші, вона «змаже» і захистить стінки шлунка.

Читайте також:– Рідному сину не допомогла! Грошей їм дай, квартиру відпиши, з дітьми посидь

Що робити протипоказано:

1. Робити постукуючі руху в області лопаток і грудей.

2. Забороняється викликати блювоту. Це роблять при отруєнні. Голка в організмі — це зовсім інший випадок.

3. Неприпустимо приймати проносне.

4. Не допускаються будь-якого тиску в області живота. Сама голка при цьому не вийде.

Що буде, якщо проковтнути голку?

Дати точну відповідь, що буде, якщо проковтнути голку, в конкретній ситуації ніхто не зможе. Але так як такі випадки вже траплялися з іншими людьми, є малоприємні наслідки. Найбільш небажаний з них — коли голка потрапляє в якийсь оргaн.

Це може бути серце або одне з легких. Проникаючи туди, голка утворює отвір. Без термінового хірyргічного втручання в такому випадку не обійтися. Іноді така ситуація призводить до смeрті протягом декількох годин.

Радує одне — таких випадків дуже мало. Краще сподіватися на більш сприятливу ситуацію.

Є ще один варіант результату — голка потрапить в шлунок, тоді в 80% випадків предмет виходить природним шляхом разом з кaлом. У 20% видаляють голку в процесі хірyргічного втручання.

Є ймовірність, що голка, потрапивши в організм, міцно застрягне в м’яких тканинах. Крім ниючих болів, особливого занепокоєння вона викликати не буде. З часом голка поржавіє і викличе запальний процес, і її все одно доведеться видаляти.

Ось що буде, якщо проковтнути голку, тому важливо якомога швидше звернутися до лікувальної установи. Першим ділом потерпілому зроблять рентген. З його допомогою лікар побачить розташування голки і вирішить, що робити далі. Необхідно якомога раніше видалити сторонній предмет з організму.

Джерело