Що таке цивільний шлюб для чоловіка: небезпечно для дівчат!

Цивільний шлюб, в розумінні Вікіпедії – це шлюбний союз, зареєстрований і оформлений у відповідних органах державної влади, а в громадському (розмовному) – все навпаки, цивільним шлюбом називають незареєстровані відносини. Виводячи на чисту воду чоловіків, будемо говорити про цивільний шлюб як про неофіційні, “не проштамповані» відносини.

Що таке цивільний шлюб для чоловіка?

В умовах нашої ментальності в більшості випадків цивільний шлюб стає нормою для жінок з низькою самооцінкою і чоловіків, які не напружують себе великою відповідальністю. Чому так відбувається з точки зору психології? Жінка, яка приймає умови такого шлюбу, апріорі згодна задовольнятися малим. А якщо не згодна – повинна наполягати або, у всякому разі, заявляти про таку потребу.

Чоловік розуміє, що це її бачення сім’ї, і він або поважає позицію коханої і одружується, або розриває відносини. Якщо ж жінка покірно терпить і чекає, коли ж чоловік зволить запросити її під вінець, значить, боїться втратити його і не готова до відмови. Для чоловіків, що віддають перевагу жити комфортно, але без зобов’язань, це сигнал про те, що можна не напружуватися, і так зійде, якщо жінка дозволяє з собою так чинити.

Такого чоловіка все влаштовує. Навіщо ж йому обтяжувати себе цією весільною суєтою і зв’язуватися по руках і ногах, якщо:

  1. Жінка згодна з ним жити на його умовах.
  2. Суспільство знизило моральну планку і до незареєстрованих шлюбів ставиться лояльно.
  3. Сeкс, їжа, чистий одяг і затишний будинок додаються приємним бонусом на регулярній основі.
  4. Відсутність офіційних зобов’язань і свобода залишаються його законним правом, якщо щось піде не так або набридне.

Така логіка чоловіків, які не поспішають переводити “бракоподобні” відносини в офіційний статус. І в цьому немає нічого страшного, якщо цивільний шлюб без зобов’язань – домовленість, що влаштовує обидві сторони.

Як мислять чоловіки з досвідом цивільного шлюбу?
Євген, 21 рік, студент, стаж цивільного шлюбу 4 роки.

«З моєї колишньою дівчиною ми почали жити разом, коли нам виповнилося по 17 років. Були студентами, жили в моїй квартирі, налагоджували побут і називали себе сім’єю. Все було в новинку, дуже подобалося, друзі заздрили. І для них, наших ровесників, це було теж в новинку.

Але потім хлопці з нашої компанії, що змінюють дівчат чи не щотижня, почали питати, чи не нудно мені з однією і тією ж? Чи не хочеться нагулятися і скуштувати свободи? Я теж перейнявся цим питанням, і тепер уже сам почав заздрити незалежності своїх друзів. Загалом, відносини, які я щиро вважав сім’єю, швидко себе вичерпали».

Коментар психолога: Для молодості закономірно набиратися досвіду і пізнавати себе у відносинах, вчитися ділити простір і поважати бажання іншого. Така практика сімейного життя безцінна, і все ж, більшість молодих «цивільних» сімей її називають гірким досвідом.

Павло, 25 років, програміст, стаж цивільного шлюбу 5 років.

«Наші стосунки зав’язалися завдяки моїй наполегливості. Свою дівчину я відбив у іншого хлопця. Підкорив її романтичними вчинками, залицявся красиво і наполегливо. Мої батьки поступилися нам своєю квартирою, проте не визнавали дівчину господинею і не дозволяли їй вирішувати головні побутові питання. Згодом їм вдалося поселити сумніви і в мені, хоча цивільна дружина вже приміряла моє прізвище.

Я ж став боятися, що вона зaвaгітніє і мені доведеться одружитися. Ініціатором розлучення теж був я. Вона страждала, а я просто «вийшов на свободу». Через рік я одружився з іншою дівчиною. З нею мені не хотілося свободи».

Коментар психолога: Свобода найдорожче, що є у чоловіка. Але якщо він щиро любить жінку, боїться втратити і розуміє, що поки він приміряється, її відбере більш хитрий чоловік і одружується, то ніякий, навіть найавторитетніший вплив з боку, не буде здатний його зупинити.

Сергій, 40 років, автомеханік, одружений.

«Ми з моєю дівчиною одружилися після народження сина, і не тому, що дитина повинна рости в законних стосунках, а тому, що штамп у паспорті дозволяв брати участь в житловій програмі «Молода сім’я». Інший потреби в офіційному статусі ні у мене, ні у моєї дружини не було. Те, що я хочу піклуватися про неї і наших дітей, я зрозумів з першого побачення. А якщо чоловік не хоче нести відповідальність за сім’ю і брати зобов’язання, то ніяка реєстрація його це робити не змусить».

Коментар психолога: Дійсно, штамп в паспорті не дає ніяких моральних гарантій, але спрощує деякі юридичні моменти. І все ж, як показує практика, навіть самі зацікавлені в довгострокових відносинах чоловіки, втрачають до неофіційної сім’ї інтерес, якщо реєстрація шлюбу не відбувається протягом 2-3 років.

висновки
Всі поширені причини, нібито виправдовують цивільний шлюб, можна оскаржити:

  • Треба перевірити сумісність (в сeксi, побуті, вірності). Навіть у сумісних в усіх відношеннях людей трапляються конфлікти. Без них неможливо побудувати міцну сім’ю.
  • Потрібно спочатку «встати на ноги», потім одружитися. Статистика доводить, що сімейні відносини дають більш міцний фундамент (підтримка, участь, допомога, стимул) для досягнення успіху, ніж просування до нього поодинці.
  • Штамп в паспорті – умовність. Можливо, і так, але він більше, ніж вільні стосунки, дисциплінує і вчить відповідальності. А для багатьох дівчат штамп як і раніше залишається єдино допустимим способом створити сім’ю.
  • Родичі не схвалюють вибір. Думка рідних завжди важливо, але якщо чоловік не може відстояти своє кохання, то чи можна розраховувати на те, що він зможе відстояти свою сім’ю перед іншими складнощами?
  • Шлюб псує любов. Деяким чоловікам здається, що відразу ж після весілля принцеса перетвориться в «жабу», адже мета досягнута, він окольцован і чарувати його тепер необов’язково. Однак якщо Царевич не дурень, то поруч з ним принцесі захочеться стати королевою.

Читайте також: Що дата весілля може розповісти про вашу сім’ю

Ці та багато інших відмовок з’являються, коли чоловік не впевнений у своєму виборі. Якщо ж він любить по-справжньому, то у нього немає жодної причини уникати офіційного статусу. Бути законним чоловіком почесно! Головне, знайти ту, з якою захочеться носити це горде звання.

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram