Що таке вінець або вінчальна корона і його роль в ритуалі вінчання

Кульмінаційний момент таїнства вінчання – покладання вінців на голови молодят. У православних храмах вінець або вінчальна корона являє собою прикрашений головний убір.

Його символічне значення можна трактувати по-різному. Перш за все, вінчальні корони – це образ вінця Царства Небесного, символ мучеництва і знак того, що Творець увінчав людину, як царя всіх земних створінь. А для молодят вінці означають те, що на все подальше життя вони стають один для одного царем і царицею.

Дана частина обряду починається з того, що священик хрестоподібно осіняє вінцем нареченого і дає поцілувати образ Спасителя, прикріплений до його передньої частини. Таким же чином він благословляє наречену, до вінця якої прикріплений образ Богородиці.

Під час цього священнослужитель каже: “Вінчається раб Божий (ім’я нареченого) рабі Божієй (ім’я нареченої) в ім’я Отця, Сина і Святого Духа”. Закінчує він тричі сказаними словами: “Господи, Боже наш, славою і честю вінчав їх”.

Далі вінці передаються свідкам, які будуть тримати їх над головами молодят. Вінчальні корони також можуть просто одягнути на голови нареченим. Проте цьому часто заважає пишна зачіска нареченої.

Якщо шлюб укладається другий раз, то вінчальні корони тримають на плечах, а в третій раз вінці не покладаються.

Обряд цей виглядає дуже красиво, і якщо Ви щиро вірите в його глибокий сенс, то обов’язково закріпіть свій шлюб перед обличчям Господа.

Що необхідно взяти з собою для вінчання
Вінчання – хвилюючий і дуже красивий обряд, для проведення якого молодята повинні заздалегідь підготуватися і мати при собі всі необхідні атрибути.

Одними з основних є дві ікони – Спасителя і Пресвятої Діви Богородиці. Ними під час таїнства будуть благословенні наречений і наречена. Раніше ці ікони брали з рідних домівок, де вони передавалися з покоління в покоління як сімейні реліквії. Тепер же їх можна придбати безпосередньо в самому храмі. Вони можуть бути як однаковими за розміром і написаними в одному стилі, так і відрізняться одна від одної.

Для ікон також необхідно взяти два рушника, які кладуть зверху на образ. Крім цього для вінчання Вам буде необхідно білий підніжний рушник. Він символізує чистоту шлюбу і Вашу височину в цей урочистий момент. Вам також знадобляться дві невеликі хустки для ще одного невід’ємного атрибуту вінчання – свічок. Дві свічки, які наречений і наречена тримають під час церемонії, втілюють у собі всю глибину любові молодят і їх цнотливість перед обличчям Бога.

Ну і, звичайно ж, для церемонії вінчання молоді повинні взяти обручки. Згідно православним звичаєм, одна з них буде срібною, а друга золотою. При цьому срібло символізує Місяць, жіночність і ніжність, а золото – Сонце, лідерство і мужність. Проте зараз молодята воліють купувати однакові золоті кільця.

Перед церемонією вінчання не варто також забувати і про деякі документи. Так, Вам знадобляться паспорта, свідоцтва про хрещення та свідоцтво про шлюб. Якщо ж Ви вінчаєтесь вдруге, то священнослужителю необхідно пред’явити свідоцтво про розлучення або овдовіння, а також дозвіл правлячого Архієрея.

Ретельно підготуйтеся до обряду вінчання, і тоді ця подія стане однією з найпрекрасніших, що запам’ятовуються і важливих моментів у Вашому житті.

Читайте також: Коли заборонено вінчатися, що цьому може перешкодити

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram