Шкідливі звички, які крадуть ваше щастя

Засновник позитивної психології Мартін Селігман передбачає, що близько 60 відсотків щастя визначається вашою генетикою і навколишнім середовищем, в той час як решта 40 – залежать тільки від вас. З огляду на що людині властиво контролювати навколишнє середовище, воно також має право вважати, наскільки вона наповнена щастям.

Ваші звички знаходяться під вашим контролем. Вони відіграють велику роль у визначенні того, чи відчуваєте ви щастя. Важливим аспектом контролю ваших звичок є усвідомлення того, які з них здатні відняти щастя і замінити його на щось менш приємне.

Отже, перед вами 7 звичок, здатних відняти у вас ваше щастя:

1. Постійне порівнювання себе з іншими

Американський президент Теодор Рузвельт якось сказав: «Порівняння – це злодій радості». Як вірно підмічено і, тим не менше – це сумно. Чи це чужий вигляд, посад, рівень доходу, розмір будинку або щось ще неважливо. Порівняння себе з кимось іншим є поганою звичкою, яка приносить важку порцію нещастя.

Як і в багатьох інших людських емоціях, наша схильність порівнювати себе з іншими так само природна, як і здатність руйнувати. Це те, що необхідно враховувати і усвідомлювати. Один чудовий спосіб зробити це – усвідомити свої успіхи і згадувати про них протягом дня.

Читайте також: Що означає намер вашої квартири і як це впливає на життя в ній

2. Робота, що не приносить радості

Американці вважають себе найбільш перевантаженими людьми в світі. Їм властиве відчувати себе нещасними на своїй роботі. Згідно з проведеним дослідженням, 70% опитаних респондентів працюють у відключеному стані на своєму робочому місці. Швидше за все, їх вчили, що робота не повинна приносити задоволення.

Як же при цьому жити щасливим життям? Робота, що не приносить задоволення або маленька зарплата, напевно, приведуть до невдоволення і нещастя. Якщо ви перебуваєте в цій ситуації, не вважайте це прийнятним. Знайдіть роботу, яка реалізує ваші можливості.

3. Почуття стурбованості контролює вас

«Занепокоєння схоже на крісло-гойдалку: воно дозволяє рухатися, але в кінцевому підсумку нікуди не призводить». Це відмінна цитата, яку ми всі повинні зберегти в своїй пам’яті. Занепокоєння не тільки нікуди не призводить, воно також може затушити полум’я ваших амбіцій.

Занепокоєння часто є побічним ефектом, спробою втриматися за те, що викликало у вас розчарування в минулому. Зробіть собі послугу і відпустіть його. Тепер уже нічого не можна зробити. Важливий досвід теперішнього часу, а не минулого, який потрібно просто пережити.

Приберіть все занепокоєння і невпевненість у своєму житті. Це не тільки безглуздо, але і шкідливо. Натомість зосередьтеся на своїх мріях і дозвольте життєвих подій розгортатися за власним сценарієм. Тільки тоді ви знайдете істинне щастя.

4. Вважати, що задоволення здатне принести щастя

Прагнення до задоволення не може забезпечити вам точної реалізації ваших планів, що включають в себе наявність матеріальних цінностей.

На прес-конференції, проведеної доктором Мартіном Селігманом, він розповідає про три різновиди щасливого життя: приємне життя, в якому ви перед собою ставите стільки задоволень, скільки зможете; життя-пошук, в якому ви знайдете любов до роботи, дозвілля. І, нарешті, значуще життя, яке «полягає в тому, щоб дізнатися про свої здібності і силу, використовуючи їх в служінні чомусь більш високому і значимого».

Протягом своїх досліджень д-р Селігман прийшов до висновку, що прагнення до задоволення саме по собі не забезпечить реалізації. Замість цього людина повинна також переслідувати життєві пошуки і сенс.

Недовговічне задоволення, якщо його постійно переслідувати, часто призводять до емоційних розчарувань і почуття порожнечі.

5. Приймати свої дивні думки занадто серйозно

Здатність володіти великими можливостями, ніж самий ультрасучасний комп’ютер в світі – це і благо, і зло. Ваші передові розумові процеси відмінно підходять для продуктивності, складного рішення проблем і задоволення життєвих потреб. З іншого боку, у людей є вроджена тенденція перестаратися, що може призвести до негативних думок, які самостійно відтворюються.

Запам’ятайте те, що ви не є сукупністю всіх своїх думок. Негативні думки – це таблоїдний матеріал для вашого розуму – ненадійний і вводить в оману. Подібний матеріал включає в себе думку про те, що ви недостатньо гарні, розумні, успішні та інше.

Ви та людина, якою повинні були бути. Ви можете здійснювати великі вчинки. Не приймайте до уваги низькопробну інформацію.

6. Ігнорування своїх приcтрастей

Коли ви нехтуєте своїми приcтрастями, ви зневажаєте одним з найбільших подарунків життя: не робите те, що любите. Нехтування речами, які ви любите робити, можна віднести до постійних стресових факторів, пов’язаних з вашим життям: робота, гроші, та іншими речами, які приходять в це життя.

Якщо ви з якоїсь причини не можете робити те, що любите, постарайтеся хоча б зробити це частиною свого життя. Слідуйте за своїм серцем, своєю інтуїцією і метою. Вам не потрібно заробляти гроші, щоб переслідувати свої життєві приcтрасті; вам просто потрібно докласти зусиль. Ваше щастя і приcтрасть – це те, чого гроші ніколи не зможуть замінити.

7. Не відкладайте

Щоб зробити те, що вам не подобається, можна робити щось приємно на психологічному рівні.

Заняття нудними справами дійсно може підвищити ваше щастя.

Наприклад, в опитуванні, проведеному Дослідницької групою по боротьбі з відмиванням грошей 94% з 10 000 респондентів повідомили, що зволікання негативно впливає на їхнє щастя, причому 19% відзначили, що ефект вкрай негативний. Причина цього в основному викликана жалем. У довгостроковій перспективі ви шкодуєте, що чогось не зробили або відклали на потім.

Щоб відштовхнути від себе звичку до зволікання, підвищуючи рівень щастя, застосовуйте так званий контроль спокуси. Наприклад, якщо втрата ваги є основною областю зволікання, зайдіть в продуктовий магазин з докладним списком того, що потрібно купити.

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram