Шопінг з малюком: як повернутися з магазину живою і здоровою

Однакових дітей, звичайно ж, немає. У кожного свій характер, симпатії і антипатії. Але як стверджує наука психологія – певна передбачуваність все ж є. Спробуємо виділити деякі типи юних покупців.

Охочі покататися. В першу чергу, він мчить до візка з твердим наміром гарненько на ньому покататися. А якщо він виконаний ще і в формі автомобіля, забрати малюка з магазину, зробивши покупки, просто не можлива.

ЩО РОБИТИ? Переведіть його увагу. Малюки у віці 2-3 років з легкістю відволікаються і переключаються на щось нове і цікаве. Запропонуйте дитині альтернативу, яка його зацікавить і не суперечить вашим планам. Не кричіть, не гарячкуйте і не підкуповуйте дитину морозивом. Так ви ризикуєте виростити вимагача і маніпулятора. Обіцяйте реальні речі, не обманюйте малюка – підірвете його віру в себе і в людей в цілому.

Малюк-живчик. Такого, навпаки, складно посадити в візок. Він кричить, звивається, носиться по магазину.

ЩО РОБИТИ? Постарайтеся не дратуватися, а використовувати його невгамовну енергію в мирних цілях. Обмежте бурхливу діяльність, довіривши йому вести маленький дитячий візок (такий є майже у всіх супермаркетах) або нести покупку, яку потрібно тримати двома руками.

Також можна запропонувати дитині допомогти знайти вам потрібний продукт. Не кричіть, а домовляйтеся. Дитина нічого не хоче слухати і влаштовує істерику? Беріть його на руки і виносьте з магазину. У черзі вас, швидше за все, беззастережно пропустять.

Вимагачі. Швидше за все, один раз влаштувавши істерику в магазині на тему «хочу це», дитина домігся від вас бажаного. Тепер він користується цим методом, щоб знову досягти своєї мети.

ЩО РОБИТИ? Скажіть маленькому маніпулятору тверде «ні». Постарайтеся проявити витримку, не злитися і не кричати. При цьому в жодному разі не піддавайтеся на шантаж і не йдіть у крихти на поводу, незважаючи на осудливі погляди відвідувачів магазину. Подумайте, що для вас важливіше – тиша в торговому залі або психологічне благополуччя вашого малюка.

У деяких випадках можна спробувати домовитися, наприклад: «Зараз ти даси мені спокійно зробити покупки, а потім ми підемо гуляти в парк на гойдалки», або «Ти отримаєш бажане, але потім не розраховуй на …». Нехай дитина сама зробить вибір і потім відповідає за його наслідки.

Читайте також: Навiщо брати дитину до церкви?

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram