Сійте календулу – ця квітка неймовірно корисна для вашого здоров’я і саду

Яскраві квітки календули не тільки схожі на сонечко, але ще і повертаються слідом за ним, як стрілки на годиннику, тому і звуть календулу сонячним циферблатом. Для посадки вибираємо календулу лікарську — вона добре росте. Крім того, ця незамінна квітка, яка повинна бути в коморі здоров’я кожного. Вона допоможе як людині, так і саду з городом. Але про це трохи пізніше.

Догляд за календулою — корисні рекомендації

Щоб календула раніше зацвіла, посійте її насіння під зиму у відкритий ґрунт. Ґрунт зверху потрібно дещо ущільнити для кращого контакту насіння з землею.

На початку цвітіння рослину удобрюють компостом, в суху погоду поливаю. Якщо хочете тривалого цвітіння — посійте насіння ще й у травні-червні. А продовжити період цвітіння можна, відщипуючи відцвілі квітки календули і не даючи зав’язатися насінню. В кінці липня і в серпні збираємо насіння, не чекаючи самосіву (їх схожість зберігається до чотирьох років).

Існують сорти різної висоти, з махровими й простими суцвіттями різного забарвлення — кожен зможе вибрати рослини за своїм уподобанням.

Корисні властивості календули

Алхіміки намагалися отримати золото, змішуючи різні речовини з соком квіток календули. Золота, звичайно, не вийшло, але скільки користі приносять нам в городі золоті квітки календули.

Календулу бояться і малинні мухи, і всілякі листогризучі. Календула вбереже від хвopоб розарій і приверне бджіл.

Читайте також: Встигніть запастись кропивою: 3-4 краплі цього напою щодня підтримають ваші красу і здоpов’я

Попри те, що вже в I столітті нашої ери календула була визнана корисною для здоров’я лікapською роcлиною і у народних цілителів календула лікapська вважається засобом надзвичайної сили, наукова медицина «визнала» календулу порівняно недавно: доведено, що в кожній квітці зосереджена маленька аптека!

В суцвіттях нагідок містяться органічні кислоти, вітамін С, велика кількість каротину, фітонциди, мікроелементи (цинк, мідь, молібден, селен).