Сонливість вдень – ознака серйозної хвороби: несподівані висновки лікарів

Ритм сучасного життя призводить нас до хронічного недосипу і постійного відчуття втоми. Поганому самопочуттю сприяють стреси, сидячий спосіб життя і брак сну, а також сіра холодна погода за вікном. В результаті ми відчуваємо себе як «вичавлений лимон». І все ж зверніть увагу, чи пов’язана ваша денна сонливість і розбитість з об’єктивними причинами або навіть після достатнього нічного відпочинку вас хилить в сон вдень?

Медики з Вашингтонського університету провели дослідження і прийшли до висновку: денна сонливість свідчить про схильність до серйозного захворювання – хвороби Aльцгeймeра, пише авторитетний ресурс MеdPаge Tщday.

В ході дослідження вчені відстежували за допомогою фітнес-трекерів активність протягом дня 189 пацієнтів у віці до 66 років. Як виявилося, люди з амілоїдними бляшками, характерними для початкової стадії хвороби Альцгеймера, яка на первинному етапі протікає без симптомів, погано сплять вночі і відчувають денну сонливість.

Раніше про шкоду тривалого денного сну заявляв сомнолог, професор Каліфорнійського університету Меттью Уолкер. На його думку, впоратися з втомою допоможуть не більше 40-50 хвилин денного сну. Перевищення норми призводить до почуття розбитості, безсонних ночей і недосипання. При цьому ідеальним часом для денного відпочинку є 15.00 годин, оскільки в цей час знижується працездатність і зменшується інтенсивність біологічних процесів в організмі.

Читайте також: Вчені визначили ідеальний вік для нapoджeння дитини

Також медики нагадують про важливість дотримання режиму дня. Порушення роботи біологічного годинника призводять до проблем зі сном, безсоння і як наслідок – проблем зі здоров’ям.

Джерело.