Стать майбутньої дитини можливо визначити за аналізом крові матері

Вчені з Ульянівського наноцентра придумали безпечний спосіб визначення статі дитини вже на 10-му тижні вагітності – за аналізом крові майбутньої мами. Поширений сьогодні метод визначення статі за допомогою УЗД «працює» тільки з 20-го тижня вагітності.

Тест, що підходить для використання в стандартних медичних лабораторіях, дозволяє з точністю до 99% виявити гени дитини в крові вагітної жінки. Аналіз абсолютно безпечний і для майбутньої мами, і для малюка.

Для проведення тесту достатньо 7-10 мл венозної крові вагітної жінки – як для звичайного аналізу. Далі в справу вступають нанотехнології, що дозволили підвищити чутливість тесту до виявлення поодиноких молекул ДНК плоду в крові вагітної жінки.

Користь нового методу не обмежується задоволенням цікавості майбутніх батьків. Він має високий рівень медичного значення для сімей, в яких існує ризик прояву хвороб, пов’язаних зі статтю. Наприклад, гемофілії – рідкісного спадкового захворювання, пов’язаного з порушенням згортання крові.

Другий тест, розроблений в Ульяновському наноцентрі, визначає з більш ніж 99% -ною вірогідністю резус-фактор майбутньої дитини на 10-му тижні вагітності. Він  також виконується по аналізу крові матері.

Читайте також:Факти, які треба знати! Чому тест на вагітність може бути помилковим?

Вчені нагадують, що 15% вагітних резус-негативні, і в половині випадків у них можливо розвиток по резус несумісності-фактору. Це одна з найчастіших причин гемолітичної хвороби плода, внутрішньоутробної загибелі плоду або навіть дитячої смертності. Сьогодні майбутнім мамам з негативим резус-фактором призначають дорогу і небезпечну профілактику, яка часто себе не виправдовує. Альтернативний спосіб визначення резус-фактора плоду (за допомогою проколу плодового міхура) вкрай небезпечний для дитини.

Нагадаємо, що вчені неодноразово знаходили взаємозв’язок між способом життя майбутньої мами і статтю її дитини. Так, результати дослідження вчених університетів Ексетера і Оксфорда показали: якщо жінка в момент зачаття дотримувалася низькокалорійної дієти, ймовірність того, що вона народить дівчинку, підвищується. Також, за даними вчених, частіше народжують дівчаток жінки, що знаходяться в тривалому стресі до моменту зачаття дитини.

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram