Сир “Моцарелла”: рецепт, який не залишить байдужими Вас і Вашу родину

Родина сиру «Моцарелла» – Італія. Саме там почали варити цей  «живий» сир. Він здатний прикрасити будь-які закуски і будь-який салат, і також виступити в якості самостійного, ні з чим незрівнянного делікатесу.

Вартість сиру «Моцарелла» відрізняється  високим смаковими якостями, але при бажанні  ви можете приготувати цей сир самостійно. За матеріалами Сookery

Інгредієнти для приготування сиру “Моцарелла”:

Молоко незбиране, високу жирність – 2 л. (бажано сільське)
Сіль – 2 ст. ложки
Вода – 1,5 – 2 л.
Лимонний сік – 2 ст. ложки

Інвентар:
Термометр
Каструля
Рукавички
Харчова плівка

Читайте також: Рецепт приготування смачного хліба на сковороді

Приготування сиру “Моцарелла”:

Крок 1: Готуємо сир

Молоко бажано взяти свіже фермерське, пожирніше і з мінімальною обробкою. Від якості молока залежить результат, який ви отримаєте в результаті.

Віджимаємо сік з половинки лимона. Розвести в половині склянки води. Дотримуйтесь пропорцій, щоб  сир не став «гумовим».

Молоко виливаємо в каструлю і нагріваємо до 60-70 градусів, вливаємо сік лимона і фермент, розведений у воді. Перемішуємо молоко. Сироватка повинна почати відділятися майже відразу ж. Підтримуємо температуру молока, але не даємо йому закипіти. Сироватка «створожуєтся», утворюється сир.
Вимикаємо молоко, зливаємо сироватку, надягаємо рукавички (без них гаряче) і відтиснути руками отриманий сир.

Крок 2: Перемішуємо сир

Наливаємо в каструлю воду і нагріваємо її до 90 градусів (вона має майже закипіти). Вимикаємо вогонь і солі воду. Перемішуємо, щоб сіль розчинилася. На кілька хвилин опускаємо сир у воду – висока температура робить його м’яким і тягучим. Поряд з каструлею ви можете поставити миску з холодною водою і опускати в неї руки, коли стає гаряче.
Розтягуємо і розминаємо сир, опускаючи його кілька разів на 2 хвилини в гарячу воду. В результаті сир стає однорідної консистенції.

Крок 3: Формуємо сир

Дістаємо сир з води, знову розминаємо пальцями і складаємо конвертиком. Знову опускаємо в гарячу воду, щоб він розм’як. Потім можна надавати сиру форму, яку захочете. Найпростіше сказати його у 2-3 кульки, середній за величиною.
Для того щоб отримати маленькі сирні кульки, застеляємо харчовою плівкою стіл. Сир знову нагріваємо в гарячій воді, скачуємо в ковбаску і щільно загорнути плівкою. Тонкою  ниткою туго перев’язуємо сир, формуючи і відокремлюючи, таким чином, кульки.

Крок 4: Подаємо сир “Моцарелла”

Їдять сир «Моцарелла» в свіжому, тільки що приготованому вигляді. Отриманий сир можна використовувати для бутербродів і різних страв. Він також смачний і сам по собі.

Поради:
– Для того щоб не перегріти молоко, ви можете нагрівати його на водяній бані, але процес відділення сироватки і отримання сиру буде більш довгим.
– Сир можна нагрівати не тільки в гарячій воді, але і мікрохвильовці. Нагрівайте сир 15-20 (але не більше 30) секунд.
– Для того щоб сир краще зберігав форму, готовий сформований сир опустіть на 15 хвилин у солону крижану воду.
– Замість соку лимона можна взяти 1/4чайной ложки лимонної кислоти.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram