Цікаві факти про коштовності: а ви про це знали?

Мода на коштовності вічна. Прикраси, знайдені під час археологічних розкопок в різних куточках планети, доводять: виглядати «блискуче» прагнули і вміли з давніх-давен!

Еволюція краси непередбачувана: видозмінюються форми і кольори, але не втрачають популярності дорогоцінні матеріали – золото, срібло, платина, самородки.

Сучасні ювеліри вміють «приборкувати» камінь і метал не гірше древніх алхіміків. Каблучки, ланцюжки, кулони, сережки – все це в достатку представлено у вітринах ювелірних бутиків, більше схожих на музейні експозиції.

Складні техніки декорування, використовувані при створенні підвісок, браслетів, намиста, часто нагадують національні мотиви народів Півночі, Індії, Мексики …

Фахівці, які вивчають історію ювелірної справи, висувають цікаві гіпотези про походження коштовностей. Так, наприклад, винахід атрибутики з малахітом приписують уральським майстрам, хоча легенди, схожі з розповіддю Бажова про Господиню Мідної Гори, зустрічаємо в літописах про Нібелунгів, японській літературі і навіть казках Бразилії!

З коштовних каменів і їх естетичну інтерпретацію легко судити про красу і різноманіття роду людського, населяє навіть самі затишні куточки земної кулі.

Золоті каблучки та браслети з рубіном асоціюються з етнічними групами Бірми, Індії – там камінь досі вважається могутнім талісманом, «оберігає» від пристріту і «виліковує» від важких недуг. У народів Європи червоно-багряний самородок – символ любові і пристрасті.

Для греків рубін – знак вогню, що покриває голову богині Гери (саме цей камінь використовували для прикраси статуй божества).

Цікавою, з точки зору історії, є і форма прикрас. Наприклад, намиста (плоскі, об’ємні, кольорові, з кераміки, каменю, кістки) відносять до палеолітичною ювелірних традицій. Сучасні жінки також люблять золоті браслети і кольє з нанизаними на нитку камінням.

У розділі біжутерії обов’язково представлений величезний вибір різнокольорових бус з бурштину, перлів, гірського кришталю, топазу, яшми і т.д.

«Агресивні», войовничі сюжети (як то: зображення зміїних голів, рептилій, комах, копалень, іклів і т.д.) зустрічаємо у кочівницьких груп.

Легендарні золоті і срібні браслети «змійка» неймовірно модні і сьогодні. За думку етнографів, такими оберегами дівчата захищали себе від нападу представників отруйної і хижої фауни.

Срібні браслети, каблучки, підвіски, діадеми і пояси, часто з рельєфними силуетами, походять від Староєгипетських цивілізацій, хоча в наш час срібло вважається металом північних народів (скоріше, через колірної гами).

Міграція і глобальні переселення народів «змішали» етнічні канони ювелірного мистецтва. Оригінальні прикраси у вигляді мадагаскарських розписних браслетів носять в Європі, а класичні золоті персні з діамантами вікторіанського стилю – в Індії і Південній Америці.

Фахівці радять вибирати срібні і золоті прикраси не за етнічним принципом, а за красою, значущості каменю – і носити їх під настрій.

Читайте також: Мед із кульбаби

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram