Вчені: шлюб корисний для здоров’я

Британські науковці переконані, що люди, які живуть у парі, краще дбають про себе.

Шлюб підвищує шанси людини на виживання. Річ у тім, що чоловік або дружина може змусити вас краще піклуватися про себе. Таку думку висловили науковці на конференції Британського товариства серцево-судинних захворювань, пише ВВС.

Доктор Пол Картер з колегами раніше вже заявляв, що шлюб збільшує шанси на виживання при серцевому нападі. Його нова робота пояснює, з чим це може бути пов’язано.

Дослідники припускають, що шлюб допомагає захистити людину від впливу таких факторів ризику, як високий холестерин, високий тиск або діабет.

У дослідженні взяли участь майже мільйон британців, у яких були виявлені ці проблеми зі здоров’ям.

Вчені з’ясували, що шанси жінок і чоловіків у віці близько 50-ти, 60-ти і 70-ти років з високим рівнем холестерину дожити до кінця 14-річного дослідження були на 16% вищими, якщо вони були одружені.

Для тих, хто страждав від діабету і високого тиску, діє такий самий принцип.

Науковці не враховували, чи були щасливі у шлюбі учасники дослідження, однак вони підозрюють, що важливий не так сам факт одруження, як присутність поруч близької людини.

“У шлюбі є те, що захищає не тільки людей з хворобами серця, а й тих, у кого є фактори ризику”, – вважає Картер.

“Ми не кажемо, що всім потрібно терміново одружуватися. Нам просто потрібно відтворити позитивний ефект шлюбу. Таким самим чином можна використовувати друзів, родичів і службу соціальної підтримки”, – заявив він.

Фактори ризику розвитку хвороб серця:

* куріння

* високий тиск

* високий рівень холестерину

* діабет

* ожиріння

* пасивний спосіб життя

* спадковість

* вік

Читайте також: Вчені: Рaк мозку можна передбачити за п’ять років до його прояви

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram