Вчені визначили, як правильно гратися з дитиною

Американські психологи з Індіанського університету провели дослідження, щоб краще зрозуміти, як спільні ігри з дорослими допомагають розвитку дитини.

Під час експериментів діти (середній вік – близько року) бавилися разом із батьками в максимально природній обстановці. На головах всіх учасників були закріплені пристрої, за допомогою яких вчені відстежували рухи очей.

Виявилося, що батьки в цілому ділилися на три категорії по тому, як вони взаємодіяли з дітьми.

Одні з них щосили намагалися направляти гру дитини, самі вибирали для неї іграшки, не піклуючись про те, що цікаво їй самій. Діти таких батьків під час гри були неуважні, постійно переводили погляд, дивлячись у стелю, то в сторону.

Батьки з другої групи передавали ініціативу дитині, вони дозволяли їй самій вибирати іграшки, потім називали їх і пропонували з ними побавитись. При цьому вони менше поспішали і довше зосереджували увагу на кожній іграшці. У цьому випадку проявляли жвавий інтерес й утримували увагу (тобто не переводили погляд) на кожному об’єкті приблизно в півтора рази довше.

Батьки з третьої групи взагалі не хотіли бавитись разом з дітьми, вони сиділи і нудьгували. Не дивно, що діти з цієї групи були найбільш неуважними з усіх.

Дані інших досліджень показують: діти, які можуть довше утримувати увагу в такому ранньому віці, через кілька років будуть краще вчитися в початковій школі.

Раніше психологи вважали, що розвиток уваги – індивідуальний процес. Ці експерименти показують, що велику роль відіграє і соціальна взаємодія – спільні ігри з батьками вчать дітей концентруватися.

«Відомо, що вміння зосереджуватися важливе для розвитку мови, здатності вирішувати завдання й інших важливих віх у розумовому розвитку дитини. Якщо батьки або інші вихователі, бавлячись із дитиною, постійно відволікаються і дивляться по сторонам, це може погано впливати на розвиток уваги у малюка», – говорить керівник дослідження, психолог Чен Ю.

Читайте також:Речі, які вам ніколи не треба робити за свою дитину

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram