Вчені з’ясували, що позбавляє нас почуття безпеки й комфорту в домі

Оточуючи себе емоційно важливими речами, ми будуємо і зміцнюємо свою ідентичність. Але коли ми втрачаємо контроль над накопиченням речей, вони перетворюються на мотлох, і тоді захаращують простір і отруюють наше життя.

Психологи з Нью-Мексико і Чикаго (США) опитали 1394 людини, щоб з’ясувати, як обстановка впливає на почуття задоволеності життям 1 . І ось що вони з’ясували. Прихильність до дому й ідентифікація зі своїми улюбленими речами дійсно народжує відчуття психологічного комфорту і безпеки (“Я почуваюся комфортно, коли у мене є мій куточок»). Але це відчуття зникає, якщо в домі накопичується багато зайвого. Про це говорить згоду з твердженнями на кшталт «Я витрачаю багато часу, щоб привести свій будинок в порядок» і «Мій будинок просто тоне в речах».

“Захламлення – дуже підступний процес: наше природне бажання облаштувати особистий простір виходить з-під контролю, – відзначають дослідники. – Критичної точки може досягти непомітно: ще вчора наш дім здавався нам ідеалом затишку, а сьогодні він стає схожий на лісову гущавину. Ми дивимося на гори речей і хочемо тільки одного: втекти звідси якомога далі”.

Що робити, щоб не дати речам вас перемогти? Ось декілька порад від Дороті Брейнінгер, фахівця з організації життя:

* Плануйте в своєму календарі – щоденному і щотижневому – час, який ви присвятите прибирання. Встановіть таймер на 15-30 хвилин і займайтеся тільки прибиранням, а після сигналу відкладіть те, що не розібрано, до наступного сеансу.

* Концентруйтеся на одній зоні за раз. Скажімо, тільки на кухні або тільки на ванній.

* Приймайте рішення швидко. Покладайтеся на свою інтуїцію – в таких речах вона зазвичай не підводить.

* Відразу після сеансу прибирання викидайте все сміття і позначайте то, що ви вирішили продати/віддати. Не роздумуйте!

* Зробіть фото всіх кімнат у тому стані, який вас повністю влаштовує. Якщо щось порушить порядок, ви завжди зможете повернутися до початкового стану.

* Ще раз: довіряйте інтуїції! Якщо вам здається, що річ зайва і їй немає місця в домі, – позбудьтеся від неї.

Читайте також: Неочікувано: на що звертають увагу жінки, обираючи партнера

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram