Вчені з’ясували, що заважає жінці отримати задоволення від кохання

Психологи з Університету Квінсленда провели дослідження, у якому взяли участь понад 600 жінок.
Вони з’ясували, що жіночій насолоді в ліжку може перешкоджати так званий “доброзичливий сек*изм”. Деяких жінок задоволення партнера хвилює набагато більше власного. Себе вони ставлять на друге місце, вважаючи, що насолода в блицькості – привілей чоловіків, він тут лідер і він же має право отримати задоволення першим, а іноді і єдиним в парі.

У першому експерименті психологи вивчали, як кожна з респонденток сприймає принципи ворожого і доброзичливого сек*изму. У другому – жіночу готовність вимагати задоволення.

Під ворожим сек*измом малося на увазі неприкрите презирство до жінок. Тут жінки були майже одностайні: вони не приймали таку поведінку чоловіків і ставилися до нього вкрай негативно. А ось так званий доброзичливий сек*изм – більш комплексний, із безліччю відтінків, жінки сприймають цілком благодушно. Частково доброзичливий сек*изм визначається вірою в те, що жінки – слабка стать, і вони потребують опіки з боку чоловіків. З першого погляду здається, це переконання грає тільки на руку жінкам, але все не так просто.

Жінка, що розділяє принципи доброзичливого сек*изму, вірить, що в ліжку партнер має право в першу чергу задовольняти власні потреби

Психолог Емілі Харріс пояснює: доброзичливий сек*изм романтизує віру в те, що жінки повинні залежати від чоловіків, і передбачає їх пасивність у стосунках в тому числі. Жінка чекає, що її партнер буде домінувати, і вірить, що в ліжку він має право в першу чергу задовольняти власні потреби. Ці жінки сприймають блицькість як обов’язок дружини перед чоловіком, а не як джерело задоволення.

Вимірявши рівень сек*истських поглядів, психологи порівняли його з тим, наскільки егоїстичними здаються жінкам їхні партнери. Учасниці ставили галочку навпроти тверджень «Під час блицькості він цікавиться тільки своїм задоволенням» або «Чоловіки дбають тільки про власну розрядку, а не про партнерку», тобто вважали чоловіків егоїстами.

«Наше дослідження говорить про те, наскільки ідеологічні чинники можуть (опосередковано) впливати на жіночу здатність до отримання задоволення», – робить висновок Харріс.

Соціальний психолог Університету Севільї Мерседес Дюранс стверджує, що в світі доброзичливого сек*изму близькість сприймається жінками як бартер. Якщо чоловік піклується про дружину й утримує її, її обов’язок – обслуговувати його потреби, вважають вони. Більше того, жінка не вважає zгвалтуванням, якщо чоловік примушує її до близькості. Фактично, це форма проsтитуції.

Читайте також: 5 найстрашніших гріхів, або про що мовчать молоді мами

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram