Встановлено, які жінки частіше народжують хворих дітей

Вчені зі Швеції розповіли про знайдену ними кореляцію між вагою жінки і її ризиком народити нездорову дитину. За словами фахівців, чим повніша майбутня мати, тим вище цей ризик.

«Повні жінки частіше народжують хворих дітей», – заявили, зокрема, автори нового дослідження з Каролінського інституту.

Вони встановили, що зайва вага у жінки збільшує ризик появи на світ дитини з вродженими вадами. Відхилення виявляються тим сильніше, чим більше маса тіла вагітної, підкреслили шведські лікарі.

У своєму дослідженні медпрацівники врахували дані про 1 мільйон 200 тисяч немовлят. Підсумки проведеного вченими аналізу такі: патології і аномалії розвитку у новонароджених в 3,5% випадків пов’язані із зайвою вагою у матері, в 3,8% випадків – з ожирінням у жінки, в 4,7% випадків – з критичною тучністю (ожирінням другого ступеня).

За словами дослідників, ожиріння у жінок, які готуються стати матерями, погано впливає на плід через спричинення ним гормoнальних змін. Лікарі нагадали, що між майбутньою матір’ю та її дитиною через плаценту здійснюється обмін гормoнами. Велика кількість жиру в тілі жінки безпосередньо впливає на цей процес.

Якщо жінка планує вагітність їй краще мати вагу в межі норми і підтримувати її в такому стані, зазначили фахівці.

Читайте також: Вчені назвали найкращі місяці для зaчaття дітей

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram