Висока температура без симптомів: в яких випадках потрібно терміново викликати лікаря

Коли малюк хворіє – це завжди привід для занепокоєння. Але якщо у нього, наприклад, нежить, кашель, болить голова або навіть вушко, приблизно зрозуміло, що відбувається, а також яким чином його лікувати. А ось коли раптово піднімається температура, а інших скарг на здоров’я немає, це викликає особливу тривогу у батьків.

Давайте розберемося, в чому може бути причина, чи є привід для хвилювання і в яких випадках потрібно терміново звертатися за допомогою до лікаря.

Чому піднялася температура. Як відомо, віруси і бактерії погано переносять занадто «жаркий клімат», тому підвищення температури – природний спосіб боротьби з інфекціями. Відповідно, якщо стовпчик термометра підскочив, значить, в організмі є шкідники чи йде запальний процес.

Деякі з інфекцій, такі як ГРВІ, проявляють себе нежиттю і кашлем, ентеровіруси можуть викликати нудоту, блювоту і біль в животі, менінгіти – головний біль, а інші протікають приховано і особливо на початку хвороби ніяк себе не проявляють.

Читайте також: Мудрим батькам: 5 речей, якими ми принижуємо своїх дітей

Одним з таких захворювань є розеола. Її збудниками є віруси групи герпесу. Найчастіше цієї хвороби, яку ще називають псевдокраснухой, схильні малюки від 9 місяців до 2 (рідше до 5) років. З’являється вона раптово і відразу повідомляє про себе високою температурою, вона може піднятися майже до 40 градусів. Приблизно, на 3-5 день гостра фаза проходить, а на тілі малюка з’являється рожева висипка. Ця хвороба не є небезпечною, як правило, не викликає ускладнень і залишає імунітет на все життя.

Інфекції сечовивідних шляхів також можуть стати причиною підвищення температури. До того ж у малюків вони часто також протікають без виражених симптомів. Щоб виявити таке захворювання, перш за все, потрібно зробити аналіз сечі. Найчастіше це можуть бути хвороби нирок, як первинне захворювання або ускладнення після ГРВІ.

Перегрів. Оскільки система терморегуляції у дитини ще не сформована остаточно і потові залози не працюють на повну потужність, дитина дуже швидко перегрівається. Тому стежте за тим, щоб в жаркий день на малюку завжди була тоненька шапочка або панамка, а також, щоб він отримував досить водички – пив часто й потроху.

До речі, перегрітися малюк може і взимку, якщо він закутаний не по погоді, а також через духоту в квартирі або машині. При цьому, чим молодша дитина, тим вище ця вірогідність.

Реакція нервової системи. Порушується нервова система дитини дуже легко, а ось система гальмування поки не досконала. Тому причиною стрибка температури може стати перезбyдження або перевтомф.

Як діяти в такій ситуації?

Головне, не панікувати і дотримуватися простих правил, а також по можливості показати дитину педіатру.

1. Покладіть дитину в ліжко.

2. Гарненько провітріть кімнату. Температура в ній повинна бути комфортною, 19-20 градусів.

3. Якщо дитина хоче їсти, забезпечте його дієтичним харчуванням, яке не дає додаткове навантаження на органи травлення. Якщо апетиту у малюка немає – не змушуйте.

4. Забезпечте малюка теплим (але не гарячим) напоями у великій кількості, щоб уникнути зневоднення. Це може бути чай з лимоном, морс, компот, узвар або спеціальні електроліти (наприклад, регідрон), які продаються в аптеці. Пропонуйте малюкові пару ковтків напою кожні 15-20 хвилин.

5. У разі необхідності можна збивати температуру щадними препаратами – парацетамолом або ібупрофеном, але ні в якому разі не анальгіном або аспірином.

6. Забудьте про бабусиніметоди – обтирання холодною водою, горілкою або оцтом, це може привести до інтоксикації і навіть судом. Обтирання можна робити тільки тепленькою водичкою.

7. Слідкуйте за станом дитини і в разі його погіршення, негайно звертайтеся до педіатра.

Коли потрібно терміново викликати лікаря?

Звичайно, краще консультуватися у лікаря в будь-який незрозумілій ситуації, але бувають випадки коли його візит стає життєво необхідний.

1. Висока температура піднялася у малюка, який ще не досяг однорічного віку.

2. Шкіра малюка стала блідою або дитина втрачає свідомість.

3. Температура піднімається вище 39-39,5 і її неможливо збити.

4. Висока температура тримається більше 3 днів або ситуація погіршується.

5. З’являється один або кілька таких симптомів, як висип, діарея, блювота, сильний головний біль.

У таких випадках чим швидше ви звернетеся до лікаря, тим більша ймовірність зберегти здоров’я дитини і обійтися без ускладнень. Бережіть себе і своїх близьких!

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram