Як дитячі коляски можуть нашкодити дитині: 7 шoкуючих фактів (відео)

Дитяча коляска – незамінна помічниця кожної мами. Здавалося б, що може бути безпечніше і комфортніше? Але навіть найнадійніша, на перший погляд, дитяча коляска може завдати непоправної шкоди здоров’ю малюка, якщо її використовувати неправильно, стверджують лікарі. Сьогодні ми поговоримо про найпоширеніші помилки батьків у використанні різних типів колясок за версією фахівців.

Помилка № 1 – накривати коляску.

У спекотний літній день дуже хочеться накрити малюка сіточкою, якою оснащені практично всі сучасні коляски-люльки або пелюшкою, щоб захистити дитину від сонячних променів і пилу. Педіатри застерігають: накривати коляску на прогулянці в спекотну пору категорично забороняється!

У малюка недосконала терморегуляція, тобто, здатність організму зберігати і утримувати температуру, не розвинена. Тому діти дуже швидко перегріваються, що може привести до страшних наслідків – теплового удару, набряку головного мозку, судом і втрати свідомості.

Лікарі наполегливо рекомендують в спекотні літні дні гуляти з дитиною до 11 години ранку і ввечері після 17, коли сонячна активність знижується і при цьому ні чим не накривати коляску. Цього буде цілком достатньо, щоб у дитини в потрібній кількості вироблявся вітамін Д і вбереже дитину від перегріву.

Помилка № 2 – інтенсивне заколисування.

Коли дитина сильно плаче, батьки нервують і починають сильно трясти коляску. Оскільки кровопостачання і вестибулярний апарат у дитини в такому віці недосконалі, занадто інтенсивні заколисування можуть призвести до втрати свідомості і енцефалопатії.

Внаслідок чого дитина в подальшому може відставати від однолітків у розвитку: пізніше почати розмовляти, гірше вчитися в школі. Тому важливо коляску заколисувати спокійно і плавно, не трясти її і не смикати.

Помилка №3 – оберіг від пристріту.

Не варто розміщувати в колясці оберіг від пристріту у вигляді шпильки. Вона може непомітно розстібнутися і нанести дитині трaвму: подряпати, пошкодити око, а малюк постарше може її навіть проковтнути.

Помилка №4 – іграшки біля обличчя дитини.

Рухливі мобілі і намиста з брязкалець, які часто вішають на коляски, повинні знаходитися не ближче, ніж в 30-40 см від очей дитини. Якщо нижче, це шкодить зору малюка. У немовлят дуже нестійкий зір, практично всі новонароджені крихітки мають фізіологічну косоокість (коли очі дивляться не симетрично). Це нормально. Але коли у дитини розвивається зір, предмети, розташовані дуже близько, можуть стати причиною стійкої косоокості.

Помилка №5 – неправильне розміщення в автокріслі.

Розміщуючи люльку-автокрісло в машині, простежте за тим, щоб вона була надійно закріплена проти руху автомобіля. Це вбереже малюка при лобовому зіткненні. Також прослідкуйте, щоб кут нахилу був 30-45 градусів, тобто, напівлежачи, оскільки хребет дитини ще не готовий до сидячого положення.

Помилка №6 – Раннє висаджування в сидячу коляску.

Не поспішайте міняти коляску-люльку на літню прогулянкову «паличку». Висаджування дитини до 6 місяців в таку коляску завдає шкоди його хребту і може призвести до порушень кровопостачання головного мозку, стверджують ортопеди.

Помилка №7 – Неправильно встановлена ручка

Краще якщо в колясці ручка розміщена таким чином, щоб дитина у віці до року сиділа обличчям до мами, це заспокоює її, забезпечуючи відчуття безпеки. А коли малюк відсвяткує свій перший день народження, переставте ручку так, щоб малюк сидів до вас спиною. У цьому віці малюкам вже не потрібен такий тісний зоровий контакт з мамою, а набагато цікавіше розглядати навколишній світ.

Здоров’я вам і вашим діткам!

Читайте також: Таємничий острів: 5 місць в Україні, куди обов’язково потрібно поїхати з дітьми (фото)

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram