Як правильно читати інструкції до ліків? – Відповіді, які можуть врятувати життя

Навіть найпростіший лікарський препарат має інструкцію. Іноді це невеликий листок з парою десятків рядків, а часом – значних розмірів вкладиш, в якому дрібним шрифтом написано багато такого, що навіть прочитати важко – не те що зрозуміти. Але будь-яку інструкцію потрібно вивчати. Пробіжить по розділах.

Опис

Завжди невеликий, цей розділ пояснює, як виглядає конкретний лікарський засіб в буквальному сенсі. Його корисно читати в плані виявлення підробок: якщо в описі таблетки заявлені як круглі жовтуваті з певним маркуванням, а ви знайшли в блістері щось інше, варто насторожитися.

Протипоказання

В ідеалі лікар, призначаючи засіб, повинен уточнити, а чи можна вам взагалі його приймати: подивитися карту, розпитати вас. Але в будь-якому випадку не зайвим буде прочитати перелік протипоказань і з’ясувати, якщо вас щось збентежило або насторожило. Особливо важливо робити це вагітним – не всі на ранніх термінах згадують, що треба уточнити, чи можна приймати конкретний препарат в цьому стані, а лікарю не завжди помітно.

Спосіб застосування

Знову ж таки не завжди лікар, визначаючи дозу, пояснює, як саме приймати ліки. Цей розділ дасть вичерпну інформацію. Якщо в ньому написано «запиваючи водою», значить, водою, а не чимось ще. Якщо «до їжі» – інших варіантів бути не може.

Побічні ефекти

Цей розділ – самий «популярний» у тих, хто купує ліки, і зазвичай найдовший. І як правило, його читають неправильно. Доходить до того, що, перебуваючи під враженням перерахованого, люди вважають за краще взагалі відмовитися від прийому засобу, незважаючи на те, що «доктор прописав», і це, звичайно, неправильно. Зрозуміло, зовсім не обов’язково все, що написано в «Побічних ефектів», трапиться з кожним, хто почне приймати ці ліки. Але виробник зобов’язаний перерахувати абсолютно всі можливі реакції, навіть якщо ризик їх виникнення нікчемний. Зверніть увагу, що зазвичай список забезпечений позначками «Часто», «Рідко» та ін. Більшою мірою це інформація для лікаря, ніж для пацієнта, хоча знати про можливі ефекти варто.

Передозування препарату

Читайте також: Повний список проблем, які вирішує активоване вугілля. Це варто знати!

В цьому розділі, крім наслідків передозування, завжди описується і план дій на випадок, якщо таке сталося, – знати його важливо і потрібно. До речі, це одна з причин, по якій не варто викидати інструкцію до ліків до тих пір, поки ви їх приймаєте.

Поєднання з іншими лікарськими засобами

Дуже багато хто приймає відразу кілька препаратів. І майже завжди це вимагає певних умов, тому що деякі з них є антагоністами один для одного, а ще більше таких, що посилюють ефекти, і це може стати серйозною проблемою аж до отруєння. Що з чим приймати не можна, завжди перераховано в цьому розділі. Там же є актуальна для багатьох інформація про поєднання конкретного препарату з алкоголем.

Особливі вказівки

Цей розділ обов’язково треба читати, наприклад, водіям. Там міститься інформація про те, чи впливає препарат на здатність керувати механізмами – в тому числі автомобілем. Порушують її не тільки алкоголь і ліки, які його містять, але і багато популярні, в яких немає ні натяку на нього, – наприклад деякі протиалергічні.

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram