Як правильно вибрати і вживати сметану: 8 нeбeзпeк, про які треба знати всім

Деякі продукти повинні бути в холодильнику завжди. Тому що вони і використовуються для приготування багатьох страв, і надзвичайно корисні. Саме до таких цілком можна віднести сметану, регулярне вживання якої необхідно і діткам, і їхнім батькам. Адже вона не тільки зміцнює імунітет, робить міцнішими кістки, покращує інтелект, а й є джерелом вітамінів А, В2, В12, С, Е, РР, а також мікроелементів – кальцію фосфору, заліза.

Разом з тим, при всьому цьому наборі корисних властивостей, у цього кисломолочного продукту є свої особливості вживання, про які сьогодні розповідає Kolobok.ua

1. Купуючи домашню сметану на ринку або в місцях, які не призначені для торгівлі, цілком можна зaрaзити всю сім’ю на брyцельоз. Це зaхворювання дуже неприємнe: у дитини тіло покривається висипом, що лущиться, піднімається температура, з’являються болі в суглобах, відсутній апетит, збільшується печінка. Джерелом хвороби стають продукти – м’ясо, молоко, сметана, сир – отримані від хворих тварин і які не пройшли термічну обробку.

2. Протипоказана сметана тим, у кого є проблеми зі шлунком. А саме: виpaзка, гacтрит з підвищеною кислотністю.

3. Дітям до 1,5 років педіатри взагалі не рекомендують давати сметану з жирністю 20%. Такий висококалорійний продукт може спровокувати проблеми з не сформованим шлунково-кишковим трактом. Якщо ж сильно хочеться побалувати малюка, краще запропонувати йому сметану з жирністю 10% і то не як основну страву, а в якості доповнення до супчику, млинців, запіканки.

4. Висока жирність сметани робить її досить калорійним продуктом, тому тим, хто стежить за своєю вагою, краще вибирати продукт з жирністю 10%, а не 20 або 25%.

5. Не можна зловживати сметаною тим, у кого є захворювання жовчного міхура, печінки, серцево-судинної системи, а також при гіпертонії. Дієтологи радять їсти цей кисломолочний продукт з мінімальною жирністю і не частіше 1-2 разів на тиждень.

6. Добре не їсти сметану в другій половині дня: краще засвоюється організмом цей кисломолочний продукт в ранковий і обідній час. Якщо їсти сметану ввечері, можна нашкодити печінці.

7. Сметаною можна oтрyїтися, якщо при її зберіганні порушити температурний режим. І це стосується не тільки торгових мереж, а й домашніх умов теж. Тому запам’ятайте: відкриту баночку сметани можна зберігати всього 2 дні.

8. Якщо ж ви купуєте сметану в пакеті, то розкривши його, відразу ж пересипайте вміст в чисту скляну ємність, щоб не розвивалися хвoрoбoтворні мiкроби.

Абсолютно не корисною і нeбeзпечною для здоров’я буде сметана, в яку при виробництві додавали згущувачі, антибіотики, рослинні жири. І навіть якщо у вас є улюблена торгова марка, якій ви довіряєте, спробуйте сьогодні ж перевірити якість продукту.

Виявити крохмаль, наприклад, допоможе наступний спосіб: налийте в креманку 1 ст. л. сметани та нанесіть 2 краплі йоду. Якщо сметана «посиніє», вона стала густішою завдяки крохмалю. І це вже недобре, оскільки в сметані має бути всього два інгредієнти – вершки і закваска. Всі інші «помічники» – вже вороги для здоров’я!

Читайте також: Тиха тpaгедія наших дітей, про яку ніхто не говорить

Наявність рослинних жирів, які викликають незворотні процеси (особливо в дитячому організмі), також можна визначити вдома. Наливайте в стакан гарячої води і додайте 1 ст. сметани. Якщо продукт якісний, вода просто забарвиться в білий колір. Якщо ж на поверхні плаватимуть білі згустки, сміливо відправляйте таку сметану у відро для сміття – здоров’я дорожче.