Як правильно їсти сир: 6 небезпек, які приховує корисний продукт

Деякі діти обожнюють їсти сир, а в інших навіть під дулом пістолета неможливо засунути хоч ложечку. При цьому дієтологи не втомлюються радити – вводите в раціон і дітей, і батьків сир якомога частіше, адже він джерело маси корисних речовин. І саме від нього залежить стан і здоров’я зубів, нігтів, кісток, серцевого м’яза, а також нормальне травлення. Пише Kolobok.ua

Але при всьому цьому варто пам’ятати і про небезпеки, які причаїлися в сирі і правилах його вживання.

ЧИМ МОЖЕ БУТИ НЕБЕЗПЕЧНИЙ СИР

Сир – джерело великої кількості білка. І якщо його вживати в їжу часто і багато, можуть постраждати нирки і підшлункова залоза. При цьому сир з високим вмістом жирів ще і може спровокувати високий рівень холестерину.

Також варто пам’ятати, що сир – продукт швидкопсувний і якщо його неправильно зберігати, в ньому розвивається кишкова паличка, що в свою чергу може спровокувати отруєння і стати причиною розвитку інфекційного захворювання. Тому відкритий сир обов’язково зберігається в холодильнику, але не більше 3 днів.

При цьому зберігати його треба не в поліетиленовому пакеті, а в металевій ємності з кришкою. До речі, за старих часів сир зберігали в глиняних горщиках, заливаючи вершковим маслом.

При виборі сиру в магазині особливу увагу потрібно приділяти терміну придатності: чим він менший, тим натуральніший продукт. Чим більше термін придатності, наприклад, місяць – тим більше хімічних добавок в ньому. А це означає, що подібний продукт може спровокувати алергію або проблеми з нирками.

Також вибираючи сир в торговій мережі треба обов’язково звертати увагу на склад: деякі виробники, щоб підвищити його жирність, додають рослинні жири, які запускають незворотні проблеми зі здоров’ям в організмі.

Купівля сиру на ринку – це теж не гарантія придбання свіжого і якісного продукту. У великих містах досить частими є випадки, коли продавці дають пробувати продукт гарної якості, а потім продають сир … з цвіллю. Після вживання подібного сирка цілком можна потрапити до лікарні з отруєнням і навіть з сальмонельозом.

ЯК ПРАВИЛЬНО ЇСТИ СИР

Скільки сиру треба їсти? Норма споживання сиру в день для дорослої людини становить 200 г, а для дитини – 100 г. Звичайно, можна пропустити повз вуха цю рекомендацію дієтолога і з’їдати більше цього продукту.

Але, по-перше, таким чином, він може швидко приїстися і малюк або мама з татом просто не захочуть його бачити знову на столі. І, по-друге, вважається, що організм бере з цього рівно стільки корисних речовин, скільки необхідно. Тобто, їсти більше просто не має сенсу.

Медики радять їсти сир не частіше трьох разів на тиждень. При цьому вагітним можна себе не обмежувати: адже білка їм необхідно вдвічі більше, ніж звичайній людині.

Найкраще сир їсти не з цукром, а медом і свіжими фруктами. Також сир добре засвоюється у вигляді запіканок і сирників.

Читайте також: Кавуни і дині мужуть бути небезпечними для вагітних