Як розгадувати сни

Побачивши хвилюючий сон, ми нерідко шукаємо його тлумачення в сонниках, де наводяться десятки значень, часом зовсім протилежних за змістом. Тим часом, причину сновидіння слід в першу чергу шукати в собі самих, в своїх почуттях і емоціях …

Сам собі провісник

Кілька років тому фахівці Університету Джонса Хопкінса (США) провели дослідження, яке показало, що сни вагітних жінок щодо статі майбутньої дитини виявлялися правдивими практично в 100% випадків. Але це зовсім не означає, що вагітні наділені якимось особливим даром ясновидіння (хоча є і таке припущення). Просто наш організм, психіка, підсвідомість тісно пов’язані один з одним. Тому нам іноді здається, що сни є віщими і вони збуваються. А насправді все це результат роботи нашого внутрішнього «я».

З давніх часів люди інтуїтивно відчували це. Так, в Месопотамії існували професійні тлумачі сновидінь. У бібліотеці ассірійського царя Ашшурбаніпала в Ніневії була виявлена Ассірійська книга снів, написана, як і більшість манускриптів того часу, на глиняних табличках.

У Малайзії живе народ сіно, представники якого звели сновидіння в культ. Щоранку аборигени влаштовують «сходки», на яких обговорюють, що наснилося їм за ніч, і на підставі цього приймають важливі рішення.

Давайте розглянемо найпоширеніші сюжети сновидінь.

Гроші
Зазвичай гроші сняться тим, хто дуже прагне їх отримати. Але бувають і «грошові» сни із секретом. Так, одній людині приснилася пачка стодоларових купюр, але тільки верхня банкнота виявилася справжньою, решта – фальшивими. Іншим разом йому приснилося, що він втратив портмоне з усіма банківськими картами. У третьому сновидінні він знайшов золотого тільця, але той сидів на ланцюгу і виглядав сильно пом’ятим. У четвертому сновидінні бос запросив його на вечірку, яка проходила біля басейну, але басейн чомусь був порожнім. Зрозуміло, що наяву цей чоловік побоювався втратити добробут шляхом обману.

Закоханість
Навіть якщо вам сниться, що ви закохані в людини, до яку не відчуваєте аналогічних почуттів наяву, такий сон означає, що ви багато думаєте про цю людину. Якщо ж вам приснилося, що ви відчуваєте сильні почуття до людини, відносини з якою залишилися в минулому, значить, якась частина вас ніяк не може її забути.

Переслідування
Якщо вам сниться, що хтось вас переслідує, це свідчить про стрес, який ви відчуваєте через відповідальності або обов’язки, які ви змушені були на себе взяти. Ще одне значення такого сну – ви не звертаєте уваги на щось важливе.

Нагота
Найчастіше нам сниться, що ми знаходимося оголеними на людях. Це означає, що ви відчуваєте сором або збентеження по якомусь приводу або боїтеся, що вас викриють в якомусь непристойному вчинку. Інший варіант – ви занадто чутливі, відчуваєте свою слабкість, вразливість в певній ситуації.

Випали зуби
Традиційно вважається, що це обіцяє смeрть родичів або знайомих. Але психологи вважають, що людина, якій сниться, що у нього випадають зуби, побоюється втратити щось важливе в своєму житті або ж боїться виглядати непривабливим в очах оточуючих.

Волосся
Це символ наших думок і прагнень. Вам сниться, що ви самі себе стрижете? Це говорить про те, що ви готові до змін у житті, або вони вже з вами відбуваються. Уві сні ваше волосся сплутане? Вас мучать сумніви, чи ж ви просто сильно турбуєтеся про свою зовнішність.

Керування автомобілем
Це символ вашого життя. Згадайте, як саме ви вели машину уві сні. Були акуратні або лихачили? Чи знали ви точно, куди вам їхати, або плутались? Чи була дорога рівною або в вибоїнах? Чи боялися ви того, що чекає вас попереду, або були спокійні? Швидше за все, і в реальному житті ви ведете себе точно так само, відчуваєте ті ж почуття.

Немовлята
Вважається, що немовлята сняться до хвороби, але у психологів інша думка: той, кому сниться такий сон, відчуває свою вразливість або відчуває потребу в любові. Також це може свідчити про вашу готовність почати щось нове.

Павуки
Як не дивно, такий сон свідчить про те, що ви відчуваєте свою могутність. Або мрієте про це – адже павуки плетуть мережі і ловлять туди мух. Це може говорити про те, що вас чекають в життя певні досягнення. Якщо вам сниться мертвий павук, це символ того, що ви змогли подолати щось, що вас перш лякало.

Запізнення
Якщо вам сниться, що ви кудись запізнилися або пропустили рейс, це може вказувати на те, що ви або відчуваєте надто великі навантаження на роботі, або не в змозі контролювати свої емоції. Ще одне значення – ви даєте обіцянки, які не в змозі виконати. Також подібний сон може говорити про те, що життя проходить повз вас.

Смeрть
Не варто лякатися таких снів. Вони, як правило, не мають відношення до фізичної смeрть, а пов’язані зі змінами та перетвореннями в житті. Наприклад, сни про власну смeрть можуть знаменувати закінчення одного етапу і початок іншого. Якщо вам сниться смeрть близької людини, то або в реальності ви боїтеся її втратити, або ваші почуття до неї змінилося й ставлення «вмирають». «Смeртні» сни можуть вказувати і на особистісні зміни, втрату колишнього «я» і створення нового.

Читайте також: Брудна дівчина попросила купити їй шматок мила, і я стала за нею спостерігати…

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram