Як стати на облік до лікаря з 1 квітня 2018 року: покрокова інструкція МОЗ України

Медична реформа в Україні набирає обертів. Якщо раніше кожен українець був прикріплений до медичного дільниці за місцем проживання, то зараз можна вибрати собі фахівця – педіатра, терапевта, сімейного лікаря – на свій розсуд. Це одна з головних змін, яка чекає нас в цьому році.

Правила відвідування медичних установ в країні змінилися вже з 1 квітня цього року. Тепер ви повинні самі вибрати собі лікаря, який буде стежити за вашим здоров’ям і здоров’ям ваших близьких і підписати з ним декларацію.

Покрокову інструкцію, як це правильно зробити дає Міністерство охорони здоров’я України.

Зверніться з документами у потрібне положення медичний заклад. Зверніться в медустанову, де працює терапевт, педіатр або сімейний лікар, у якого ви хочете спостерігатися. Візьміть з собою:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • мобільний телефон;
  • свідоцтво про народження (якщо ви підписуєте декларацію з лікарем для дитини).

Зверніть увагу, щоб медустанову було підключено до системи «Електронне здоров’я». Уточніть цю інформацію в реєстратурі або перевірте самостійно на сайті https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/ramdisk_crop_178676903_s7ng

Внесення ваших даних в систему. Ваші дані і контактний телефон внесуть в систему «Електронне здоров’я». Це зробить уповноважена особа медичного закладу – реєстратор або медсестра.

Зверніть увагу, що декларації складаються виключно в електронній формі – не буде ніяких бланків, карток, печаток і т. д. Підтвердження про те, що декларація підписана ви отримаєте у вигляді СМС на мобільний телефон.

Перевірка декларації. Співробітник медустанови роздрукує з системи декларацію, щоб ви могли перевірити чи правильно внесені всі дані.

Читайте також: З 1 квітня в Україні зміняться правила відвідування лікарів

Будьте уважні! Якщо знайдете неточність або помилку відразу ж повідомте про це реєстратору.

Друк декларації. Якщо все вірно уповноважений співробітник медичного закладу роздрукує з системи «Електронне здоров’я» ще один екземпляр декларації.

Зверніть увагу, обидва примірники декларації повинні бути ідентичними і не містити помилок.

Пацієнт підписує обидва примірники декларації. Один з примірників залишається в медустанові, другий – у вас.

Електронний підпис. Реєстратор ставить на декларацію електронний підпис і відправляє її в систему «Електронне здоров’я». Зверніть увагу, ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава буде платити установі, в якій працює обраний вами фахівець. Цей процес почнеться відразу ж як тільки медустанова увійде в реформу, тобто складе договір з Національною службою здоров’я.

Джерело.