fbpx

Як видалити плями різного походження?

1. Чорнило.

 1. Забруднену ділянку тканини протерти ганчіркою, змоченою спиртом(етанолом).
 2. Тканину з плямою потримати в гліцеролі майже 1 год, а потім прополоскати в теплій, злегка підсоленій воді. Якщо сліди залишилися, випрати річ у теплій мильній воді.
 3. Протерти пляму ватою, змоченою в суміші однакових кількостей етанолу і гліцеролу, а потім тканину промити водою.

2. Жир, масло.

 1. На виріб покласти шматочок білої бавовняної тканини або складений у кілька разів фільтрувальний папір, а забруднену ділянку тканини протерти із зворотнього боку круговими рухами від периферії до центру ватою, змоченою в бензині.
 2. Протерти забруднену ділянку тканини ватою, змоченою теплим розчином суміші нашатирного спирту і мийного засобу(одна чайна ложка на півсклянки теплої води). Потім виріб попрасувати через чисту білу тканину.

3. Кров.

Не видаляти пляму гарячою водою, оскільки така вода закріплює забруднення. Прати тільки в холодній воді!!! Потім у теплій (не вище 40 С),користуючись універсальним засобом для прання або засобом із додаванням ферментів.

4. Кава.

 1. Пляму намилити, злегка випрати, потім помістити в окріп і кип’ятити до зникнення плями.
 2. Застарілу змочити та протерти сумішшю з 1 чайної ложки гліцеролу, 1 чайної ложки води та декількох крапель нашатирного спирту, після зникнення плями промити гарячою водою.

5. Чай.

 1. Протерти забруднену ділянку ватою, змоченою в суміші з 2 чайних ложок гліцеролу й половини чайної ложки нашатирного спирту.
 2. Обробити пляму, якщо вона свіжа, крутим окропом.
 3. Для виведення застарілої плями можна використати розчин щавлевої кислоти(2-3 грами на склянку води): теплим розчином змочити пляму, після її зникнення промити ретельно водою.

6. Какао.

 1. Тканину з плямою натягнути на глибоку тарілку або миску й поливати пляму холодною водою, в якій розбавлено небагато мила чи мийного засобу.
 2. Застарілу пляму протерти теплим гліцеролом, потім промити водою.

7. Фрукти, ягоди.

Тканину з плямою розтягнути над тарілкою і поливати окропом, поки пляма не зникне.

8. Трава(зелень).

 1. Плями на бавовняних, лляних і шовкових тканинах витримати в гарячій воді з додаванням кухонної солі(1 столова ложка солі на 1 склянку води); якщо сліди залишилися, випрати виріб з милом.
 2. Якщо речі не підлягають пранню, протерти пляму розчином кухонної солі, а потім спиртом.
 3. Застарілу пляму на бавовняних і лляних тканинах обробити гарячим розчином щавлевої кислоти(1 чайна ложка на півлітра гарячої води), потім річ ретельно прополоскати водою.

9. Косметичні засоби.

 1. Протерти пляму теплим гліцеролом або спиртом.
 2. Обробити ділянку з плямою уайт-спіритом або бензином, а «ореол» змити розбавленим оцтом чи теплим гліцеролом, а потім промити водою.

10. Іржа.

 1. Найпростіший спосіб позбутися плям іржі – за допомогою шматочка лимона. Загорнути його в марлю, прикласти до плями й провести кілька разів з протилежного боку тканини гарячою праскою. Цей спосіб застосовують для всіх видів тканин.
 2. З кольорових тканин краще всього іржу виводити лимонною кислотою.

11. Парафін.

Покласти на забруднену ділянку тканини з обох боків кілька шарів промокального паперу і попрасувати гарячою праскою-папір вбере розплавлений парафін.

Читайте також: Як правильно мити голову,щоб волосся довго не втрачало свій об’єм і блиск?

You cannot copy content of this page