Як за часто потрібно міняти подушки для сну

Як за часто потрібно міняти подушки?Джерело:

Щоб мати  хороший сон, треба частіше міняти подушки, або хоча б періодично прати їх при температурі вище 60 градусів. Адже міцний і комфортний сон – це запорука гарного настрою, бадьорості і високої працездатності.

Запитайте себе, як часто ви міняєте подушки і ковдри? Більшість людей визнають, що роблять це, коли річ зовсім вже починає розвалюватися. У той же час експерти стверджують, що таке легковажне ставлення до здоров’я призводить до проблем з шиєю, появою лупи, розмноженню пилових кліщів.

Як кажуть медики, щодня під час сну в наші голови втираються пил і грибки, що викликають лупу. Протягом багаторічного використання, подушки вбирають незліченну кількість шкідливих речовин і мікроорганізмів з повітря. Але ми ще не звикли регулярно міняти подушки. Близько 90% людей роблять це раз на кілька років.

Читайте також:10 Сильних заповідей спокою святого Івана Павла ІІ. Варто всім задуматись!

Щоб уникнути впливу шкідливих бактерій на організм, можна використовувати кардинальний метод – викинути стару подушку і купити нову.

Але цей метод змусить серйозно розщедритися. З метою економії подушки треба прати при температурі не нижче 60 градусів, можна віддавати в хімчистку, корисно проводити їм процедури на свіжому повітрі, виставляючи на сонечко, деякі проморожують білизну або пропрасовують гарячою праскою.

Ще один простий і недорогий спосіб – надягати на подушку відразу кілька наволочок, тоді пил і мікроорганізми не зможуть легко проникнути на її поверхню. Тільки не забудьте міняти наволочки не рідше 2 разів на місяць.

Загальноприйняті правила гігієни вимагають міняти подушку кожні 2 роки, а ковдрам – відводять 5 років використання.

У Великобританії було проведено соціологічне опитування, згідно з яким 82% громадян взагалі поняття не мають про такі нормативи. В опитуванні взяли участь 2 200 осіб старше 18 років. 46% з них змінюють подушки тоді, коли вже самі бачать, що «пора».

Зрозуміло, що це вельми невизначений термін, який може тривати не просто роками, а десятиліттями! А 21% опитаних купують «нові» подушки і ковдри виключно на розпродажах.

Незважаючи на те, що більшість людей не в курсі, як часто треба міняти постіль, вони все ж розуміють, що подушки треба міняти частіше, ніж ковдри.

Не варто забувати і про матраци, які вимагають заміни один раз на 7 років (відразу згадайте, як довго ви спите на своєму дивані з фіксованим матрацем?).

Термін зміни постільних речей залежить багато в чому від їх якості. Сьогодні можна купувати спеціальні захисні покриття, які продовжать цей термін.