Як підвищити захисні сили організму школяра: профілактика грипу та ГРВІ

Не секрет, що пік захворювань на грип та ГРВІ припадає на осінньо-зимовий період. Тому багато батьків хочуть зміцнити дитячий імунітет, щоб захистити свою дитину.

Щоб підвищити захисні сили організму, необхідно зайнятися профілактикою простудних і вірусних захворювань.

Правильні профілактичні заходи якщо не повністю захистять вашого маленького генія від грипу та ГРВІ, то принаймні забезпечать їх легку переносимість.

Загартовуємо і Вітамінізуємся!

Пам’ятайте – універсального рецепту загартовування не існує. Ви в першу чергу повинні відштовхуватися від фізичного стану, віку та можливостей вашого чада. Комусь під силу ранкові обливання холодною водою, а іншим достатньо прогулянки на свіжому повітрі два рази на день.

А ось вітамінізація однозначно буде корисна всім. Головне – вибирати фрукти та овочі, на які у вашої дитини немає алергії. Також пам’ятайте, що вони повинні містити провітамін А (бета-каротин). Особливо багато його в зеленій цибулі, часнику, гарбузі, брокколі, баклажанах, буряку, солодкому перці.

Другим за значимістю серед корисних речовин для імунітету є вітамін С. Він сприяє виробленню інтерферону, необхідного для боротьби із застудою, зберігає інші вітаміни, захищаючи їх від розпаду, і є, як і провітамін А, антиоксидантом. Найбільше вітаміну С містять цитрусові, ківі, чорна смородина, журавлина, малина, яблука, капуста, селера, помідори, петрушка, шпинат.

Тому намагайтеся, щоб у раціоні вашої дитини, в залежності від сезону, були ці ягоди, овочі і фрукти.

 

Оберігаємо

Якщо в класі вашої дитини хтось захворів грипом, але ви не хочете, щоб ваш школяр пропускав навчальний процес, проконтролюйте, чи правильно організовані профілактичні заходи в місці, де знаходився вірус. У класі повинні бути часті провітрювання, постійно проводитися вологе прибирання, дезiнфекція поверхонь. Ваша дитина повинна не забувати мити руки і дотримуватися правил індивідуальної гігієни.

Одним з ефективних способів профілактики вірусних iнфекцій є застосування сольових розчинів у вигляді промивань носа. Вони зменшують концентрацію вірусів в носоглотці і носових ходах. Для цього необхідно регулярно закапувати їх в ніс і полоскати сольовим розчином горло.

Читайте також: Чи справді така шкідлива Кока-Кола для дітей: Комаровський вас здивує!

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram