Яка плата за стосунки з одруженим?

Саме такі стосунки часто вимірюються роками, незважаючи на всі спроби розійтися, залишитися тільки друзями і т.д., не дивлячись на те, що почуття приходять-відходять, не дивлячись на те, що їх супроводжує відчай, депресія, самотність і біль.

Те, що мені цікаво в цій темі: Чому? Чому так довго? Чому не виходить припинити ці стосунки легко?

Перша відповідь, про яку я думаю – ці стосунки зручні. В першу чергу, вони зручні чоловікові: завжди є місце, де тебе люблять, чекають, де можна отримати багато, майже нічого не вкладаючи, є як би «запасний варіант» на випадок, якщо людина (чоловік) наважиться змінити своє життя. (Відразу скажу, що навряд чи чоловік на це зважиться, оскільки зручні саме ці стосунки, а не якісь інші.)

Це головна причина, по якій чоловік залишається в цих стосунках і, звичайно, при спробі жінки їх розірвати, він починає вкладати в них більше, ще раз даючи «гачок з наживкою» жінці, після проходження важкого періоду все залишається на своїх місцях.

Отже, «просто це дуже зручно» – головна причина, чому чоловік залишається в цих стосунках. Так, звичайно, є невеликі труднощі – наприклад, як сказати дружині, або як викроїти час, але в цілому такі стосунки для чоловіка набагато зручніші, ніж для жінки.

Читайте також: 6 знаків зодіаку, яких спіткає фінансова удача у вересні

По-друге, ці стосунки підтримують його шлюб. Так-так, саме підтримують, а не руйнують, як часто думають жінки, зустрічаючись з одруженим чоловіком. Сімейна система схожа на ваги, якщо на будь-якій чаші створюється нерівновага, наприклад, хтось багато чим пожeртвував заради сім’ї, або дуже багато пережив, ця нерівновага створює напругу та інші члени сім’ї намагаються її компенсувати. А компенсувати виходить не завжди.

Наприклад, дружина робить aбoрт. І, як наслідок, звинувачує чоловіка – що це він не створив матеріальних умов для того, щоб вона змогла спокійно народити дитину, або що він не «відрадив» її, або що він недостатньо подбав про неї в процесі, і взагалі тому, що йому живеться добре, а їй зараз погано. Ваги хитнулися.

Чоловікові потрібні сили для того, щоб залишатися у відносинах, для того, щоб витримувати напругу, для того, щоб продовжувати бути стриманим, люблячим, турботливим в той час, коли від нього так багато вимагають і до нього так багато претензій, часто для нього необґрунтованих і незрозумілих.

Де взяти на це сили? Де знайти підтримку? Ось тут і з’являється інша жінка – яка «приймає таким, який є», любить, схвалює, розуміє, і, головне, не звинувачує.

Далі, наситившись цими ресурсами, чоловік повертається до дружини. Він уже більш стійкий до її вимог, він відчуває себе більш сильним, а головне, у нього є невелика реальна провина, яка спонукає його піти на поступки і виконати частину вимог дружини, не обговорюючи адекватність. Тепер вже не потрібно обурюватися на порушення своїх кордонів і не потрібно повертати дружину в реальність.

Чоловік стає «хорошим», дружина задоволена, отримуючи відповідь на свої претензії, сімейний човен перестав розгойдуватися – і шлюб триває.

Отже, зрада стала ресурсом для продовження спокійного сімейного життя . Наступного разу, коли «сімейний човен хитнеться» – чоловік вже знає, що потрібно зробити, щоб «відновити баланс».

Є деякі сім’ї, де існує «негласний договір» на зради, а іноді цей договір укладається у відкриту, з обговоренням. Наприклад, дружина старша за чоловіка, у них хороша сім’я, дитина, але вся sекsуальна енергія чоловіка не вміщається в ці відносини. Тоді чоловік заводить коханок. Найчастіше дружина про це здогадується, але їй зовсім не вигідно розривати стосунки. Чоловік задоволений, вона задоволена поведінкою чоловіка, всі у виграші. Шлюб триває.

Це друга причина, чому чоловікові абсолютно нецікаво розривати стосунки на стороні. Як і перша, ця причина не завжди усвідомлена, але вона є, і його родині краще і легше від того, що є коханка.

Навіть цих двох причин вистачить для того, щоб чоловік не намагався розірвати ці стосунки.

Але є ще третя причина – зазвичай коханка – це жінка «приємна в усіх відношеннях», вона добра, вона весела, вона господарська, вона душевна, любляча, розуміюча, вона прекрасна, тому що вона – «образ», а не реальна людина. Це закоханість. Так-так, та сама закоханість, яка буває у школярів у 11-му класі, коли є Прекрасна Дівчинка, яка ідеальна і … недосяжна.

Це не любов, як часто плутають, тому що тут немає відповідальності, немає реальності, тому що іншої людини (з її реальними потребами) взагалі майже немає – є тільки образ її.

Зруйнувати образ, відмовитися від красивої картинки – це вимагає занадто багато зусиль, а принесе тільки біль і дискомфорт. Навіщо це чоловікові, для якого ці відносини ще й зручні? Крім того, тут також працює старий добрий механізм «МАТИ»: чоловікові приємно, що у нього є така прекрасна жінка, можливо, він навіть пишається нею, іноді коханок показують своїм друзям і колегам: «дивіться, яка жінка зі мною в стосунках».

Отже, одруженому чоловікові абсолютно не вигідний розрив стосунків з коханкою. І, звичайно, він не буде брати на себе відповідальність за їх розрив, не буде намагатися їх розірвати – надасть це «іншій стороні», а сам, як і раніше буде залишати гачки надії: «ось-ось я піду з сім’ї, там вже все погано»…

В окремих випадках може бути й інший сценарій, коли одружений чоловік своїми спробами «розірвати стосунки» провокує коханку залишатися в них якомога довше, тому що такі спроби – насправді фальш і мета їх – скоріше «освіжити почуття», підтвердити свою цінність для жінки, побачити її бажання залишатися в стосунках, а не розрив.

Тепер про другу сторону трикутника – про жінку, про коханку.

Відносини з одруженим чоловікам схожі на «запої» у алкоголіків. У період, коли алкоголік п’є – світ прекрасний. Проблеми починаються в тверезого життя. Такі стосунки схожі на наркотик, який дає полегшення в момент вживання, і після якого починається «абстиненція», а потім слідує новий зрив. Це «романтичне захоплення» припинити дуже складно, оскільки у жінки є теж дуже багато причин, які її тримають в цих стосунках.

І перша причина – це саме «романтичне захоплення». Всі «інші чоловіки» будуть гірші цього, ідеального, але з «одним маленьким недоліком» – він одружений. Тобто перша причина – це та ж сама закоханість, яка заважає бачити реальну людину. Одружений чоловік теж «прекрасний у всіх стосунках» для своєї коханки.

Що найцікавіше, навіть коли проходить період закоханості, коли вже жінка бачить, що він не такий вже і «прекрасний», тоді включається причина «З НИМ ВЖЕ»: з ним вже так багато прожито, він вже так багато знає, він уже такий близький … – «інший не зможе бути на його місці».

Наступна причина це теж ЗРУЧНІСТЬ, як це не дивно. Коли чоловік живе окремо – це дуже зручно: не потрібно зустрічатися з купою неприємних речей (як раз які зазвичай і руйнують ілюзорний образ). Не потрібно щодня обговорювати сімейні проблеми, не потрібно будувати спільне життя. Можна ЛЕГКО залишатися ідеальною для нього (і це ще одна причина) – так само як він залишається ідеальним для неї.

Отже, що існує між одруженим чоловіком і його коханкою, те, що утримує в стосунках, більше, ніж просто sекs. Часто є ще «душевна близькість» – тривалі розмови, в яких обидва виконують психотерапевтичну функцію один для одного. Він ділиться своїми проблемами, чого не робить вдома або з друзями, вона розповідає про свої переживання. Обидва є чимось на зразок «віддушини» один для одного.

Часто саме ця сторона буває однією з тих, що найбільш утримують. Для жінки в першу чергу. Але плата за таку «психотерапію» висока.

Плата – це ваші роки. Плата – це ваші втрачені можливості. Плата – це замкнуте коло, з якого неможливо вийти без втрат. Плата – це вечори самотності і відчаю.

І це ваш вибір – платити цю ціну. Питання в тому, наскільки цей вибір усвідомлений. Вибирає не алкоголік «піти в запій»? Здебільшого, він говорить про те, що «штовхнули зовнішні обставини», що «не можу без цього». І це теж правда – залежність – тотальний механізм, що пронизує всі рівні буття, формується в ранньому дитинстві і включається не усвідомлено.

Автор – Чернишова Уляна

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram