Якій іконі про що молитися, та які ікони від чого захищають

Найголовніша справа в житті – молитва Бувають у житті ситуації, коли людині залишається сподіватися тільки на допомогу Божу. Але  помолитися на благо рідних ніколи не зайве. Часто приходячи церкву, ми бачимо перед собою безліч ікон. На всіх зображені святі, яким моляться про різні речі. Вважається, що у кожної ікони потрібно молитися з певними проханнями. Але люди, не обізнані в релігійних правилах, рідко коли знають призначення кожної ікони. Ми розповімо вам, який іконі про що молитися:

«Трійця» — одна з чудотворних православних ікон, найголовніша святиня Трійці-Сергієвої Лаври. Біля неї моляться про найголовніше і важливе в житті, про те, що може вплинути на всю подальшу долю людини. Молитися біля неї треба людям, які втратили надію і не знаходять виходу зі складної ситуації. Перед молитвою чітко продумайте своє прохання. Молитися Трійці потрібно після покаяння і вознесіння хвали Господу.

Читайте такожЯкі ікони обов’язково повинні бути в домі?

«Спас Нерукотворний» — ікона, що володіє сильною енергетикою. На ній зображений Спаситель, до якого слід звертатися з проханнями врятувати душу, вказати шлях істинний, зцілитися і позбутися поганих думок. Милості можна просити як для себе, так і для інших, але спочатку потрібно покаятися і прочитати «Отче наш». Цей образ є в кожному храмі, але якщо хочете домогтися більш сильного ефекту, відправляйтеся в храм, названий його ім’ям.

«Спас Вседержитель». Її просять зберегти членів родини.

«Розп’яття» допомагає захистити будинок від злодіїв і покарати злочинців.

«Спас в терновому вінку» допомагає подолати всі перешкоди на шляху порятунку душі.

Ікона Божої Матері. Вона має багато варіантів — Володимирська, Казанська, Іверська і т.д. У кожної з них своє особливе призначення. При бажанні Ви легко зможете дізнатися, в чому суть кожної, ми ж зараз розглянемо найвідоміші. Який іконі Божої Матері про що молитися?

До Володимирської ікони Божої Матері звертаються тоді, коли потрібно прийняти важливі для багатьох людей рішення, також їй моляться перед важливими подіями в житті. Часто до Володимирської Ікони Божої Матері звертаються, коли країна в нeбезпеці.

До Казанської Ікони Божої Матері волають з проханнями зберегти рідних і близьких, які беруть участь у військових діях. До Іверської Ікони Божої Матері звертаються з проханнями про статок, захисту від темних сил, хвороб, наклепів і ворогів. Це ікона — хранителька.

До Тихвінської Ікони Божої матері звертаються з проханнями вказати вірний шлях і зберегти людину в дорозі. Ця ікона — подорожуючих

«Остробрамської» допомагає знайти і зберегти щастя подружньої пари. Також їй моляться про те, щоб сторонні люди не втручалися у відносини наречених.

«Віра, Надія, Любов» дарує людям мудрість, допомагає зміцнити в людських серцях віру, надію і любов, а також дає сили для подолання важких життєвих перешкод.

«Стягнення загиблих». Їй моляться про здоров’я, благополуччя і щастя дітей, а також про повернення в сім’ю заблукалих чад (діти, які потрапили в секту, зазнали сильної нaркoтuчної та aлкогoльної залежності і т.д.).

«Помічниця в пoлoгах». Їй моляться про благополучну вагітнiсть про те, щоб мати і майбутня дитина були здорові.

«Годувальниця» допомагає зберегти здоров’я новонародженого. Також її просять про те, щоб у матері було достатньо молока, щоб вигодувати немовля.

«Нев’янучий цвіт» допомагає зберегти жіноче здоров’я, цнoтлuвість і чистоту на довгі роки. Їй моляться про жіноче блaгополуччя.

«Розчулення». Їй моляться про благополучне, щасливе і гідне заміжжя, про хороших наречених.

«Всецариця (Пантасса)». Надає могутній зцілюючий вплив. Їй моляться про позбавлення від хвороб, в тому числі невиліковних. Також їй моляться батьки про позбавлення своїх дітей від різного роду залежностей.

«Благоуханний Колір» допомагає зберегти чистоту думок, прожити праведне і щасливе життя. Також сприяє вирішенню сімейних проблем, позбавлення від хвoроб і вірного пошуку мети і сенсу життя.

«Микола Угодник Чудотворець». Одна з найвідоміших і шанованих ікон у світі. Їй потрібно молитися тим, хто по життю чи по роботі багато подорожує або часто знаходиться в дорозі. Їй моляться моряки, рибалки, льотчики, мандрівники і мореплавці. Крім того, Микола Чудотворець — заступник несправедливо скривджених, жінок, дітей, жебраків, несправедливо засуджених та ув’язнених. Тому всі ці категорії населення можуть звертатися до Ікони Миколи Чудотворця зі своїми проханнями.

«Святий великомученик Пантелеймон». Цій іконі моляться про зцілення від хвoрoб.

«Святі царствені страстотерпці». На ній зображена сім’я Миколи II. До цієї ікони також звертаються з благаннями про зцілення. Ікона є в багатьох православних церквах, але найбільш сильною енергетикою володіє дві з них. Перша — на місці прийняття стрaждань в Єкатеринбурзькій Єпархії, друга — на місці загuбелі в Волопаєвску.

«Святий страстотерпець Микола». На ній зображений цар-мученик Микола II. Близько цієї ікони зафіксовано велику кількість зцілень і чудес. Вона стала настільки популярна, що подорожує по святих місцях всієї країни. Вона вже була в 40 єпархіях і в перервах між поїздками знаходиться в храмі Святителя Миколая у Пижах.

«Несподівана радість». До неї звертаються з проханнями простити гріхи, зцілити від хвороб (зокрема, від хвoроб вух і від глyхоти). Просять за здоров’я дітей, про збереження шлюбу в любові та злагоді.

«Семистрільна». На цій іконі зображена Богородиця, пронизана сімома стрілами — трьома з правого і чотирма з лівого боку. Ця ікона має відомий різновид під  назвою «Пом’якшення злих сердець». Їй моляться про примирення ворогів, про відновлення миру в родині і між близькими людьми. Її можна брати з собою на важливі справи.

«Невипивана Чаша». У цієї ікони просять про зцілення від згyбних залежностей, таких як пuяцтво, нaркoманiя, азартні ігри.

«Цілителька». Одна з найдавніших. Біля неї моляться про зцілення тіла і душі. Вона оберігає від бід, осуду, скорботи, допомагає у звільненні ув’язнених.

«Знамення». Їй моляться про збереження миру і дружби в сім’ї, захисту від недоброзичливців, чародійства і чаклунства.

«Відчайдушних єдина надія». Її просять про процвітання і благополуччя. Ще вона допомагає врятуватися від відчаю і знайти вихід з різних життєвих потреб.

«Троєручиця». Ікона допомагає знайти душевний спокій.

«Скоро-Послушниця». У неї просять про невідкладну допомогу, про зцілення тіла і душі від хвороб, зокрема, від сліпоти, паралічу та онкології.

«Блаженна Матрона». Шанована ікона сучасності. У неї можна просити допомоги по будь-якому тяжкому питання.

«Споручниця грішних» допомагає вимолити прощення своїх гріхів перед Господом.

«Петро і Февронія». Молитви біля неї допомагають знайти сімейне щастя і благополуччя, також її можна просити про народження дитини.

«Сергій Радонезький». Цей святий — покровитель всіх, хто навчається. У цієї ікони можна просити благословення на новий навчальний рік, а також допомоги в освоєнні нових знань.

«Серафим Саровський». У цієї ікони моляться ті, хто потребують підтримки і опору. Допомагає зцілитися від захворювань, дарує втіху.

«Святий великомученик Георгій Побідоносець». Цій іконі можна молитися про благополуччя рідної землі, дітей, сім’ї. Вона допомагає втамувати печалі і скорботи. Також Георгій Побідоносець — захисник домашніх тварин, тому його можна просити зберегти їх від нападу диких звірів.

«Ангел-охоронець» допомагає позбутися потреби і хвороби кожному хрещеному християнину. Молячись цій іконі, людина звертається до свого Ангела-хранителю, який рятує його від гріхів, бід і напастей.

Тепер Ви знаєте, який іконі про що молитися. Це далеко не всі ікони, які можна зустріти в  церквах. Дуже багато ікон названі іменами святих, канонізованих церквою з різних приводів. Ви також можете молитися і їм. Про призначення кожної можна дізнатися прямо в храмі, а також зі спеціальної літератури.

І пам’ятайте: головне у Вашій молитві — це щирість і чистота прохань. Ваші бажання не повинні обмежувати благополуччя інших людей, інакше святі можуть Вас покарати.

Джерело.