Затяжний кашель у дитини: головні помилки батьків і чому сироп не завжди потрібен

Давайте сьогодні поговоримо про кашель у дітей. Це найчастіша скарга на прийомі у педіатра. Що ж таке кашель, хвороба або захисна реакція організму?

Дуже часто ми чуємо з реклами про те, що необхідно з першого дня хвороби терміново випити всі сиропи-таблетки і ми переможемо кашель! А тепер давайте вимкнемо телевізор і включимо здоровий глузд.

Звідки береться кашель? Кашель – це захисна реакція організму, спрямована на очищення дихальних шляхів від слизу, мокpoтиння, гнoю, сторонніх предметів, пилу, паpaзитів.

Для евакуації “непрошених гостей” слизова дихальних шляхів підсилює вироблення слизу або харкотиння, збільшення її кількості і змушує нас кашляти. І тільки грамотний лікар може встановити причину “слизеобразования” і призначити відповідне правильне лікування.

Найчастіші причини кашлю у дітей це:

 • віруси
 • сухе запорошене повітря
 • алергени
 • а вже потім – паразити і бактерії.

Які бувають препарати від кашлю

Більшість сиропів з реклами потрібні для розрідження мокроти, коли вона дуже в’язка і людина не може її відкашлять. На відміну від дорослих, діти, особливо до 5 років, добре відкашлять не можуть, і мокрота, яку ми розчинили сиропами, не відкашлюється, а залишається в бронхах разом з тими самими непрошеними гостями.

Є інший вид сиропів, які посилюють утворення слизу, що необхідно при деяких видах кашлю.

Є такі ліки, які посилюють кашель, за допомогою подразнення шлунка, для прискорення очищення дихальних шляхів.

Існують, поряд з цими, і такі препарати, які зовсім зупиняють кашель, іноді це необхідно (наприклад при кашлюку), а при інших видах кашлю може бути небезпечно! Кашель зникає і організм не може вивести все зайве.

Читайте також: Забудьте про відхаркуючі засоби: 7 заборон від Комаровського при лікуванні кашлю

Кашель і антибіотики

Дуже люблять деякі лікарі, та й самі батьки, давати антибіотик “від кашлю”. Для призначення антибактеріальних препаратів існують суворі показання, і приймати їх просто так, “щоб кашель не опустився” або “ой, страшно”, або “він вже давно кашляє” не можна!

Кашель після звичайного ГРЗ може зберігатися до 3-х тижнів, після перенесеного коклюшу – до 6 місяців, а при респіраторних алергозах, може бути постійним і неправильне лікування тільки погіршить ситуацію!

Чим допомогти малюкові при кашлі?

 • Перше і найголовніше – знайдіть хорошого лікаря!
 • Приберіть з кімнати всі “пилозбірники” і щодня проводьте вологе прибирання.
 • Температура повітря в кімнаті повинна бути 18-20 градусів, вологість 55-65%.
 • Давайте дитині багато пити, краще всього воду.
 • Контролюйте носове дихання і зволожує слизову носа.
 • Обов’язково виводите малюка на прогулянку, кашель цьому не перешкода.
 • Одягайте так, щоб дитині не було холодно, але і щоб не було жарко. Враховуйте той факт, що ви стоїте на місці, а ваше чадо носиться без зупинок.

Джерело.