1 липня можливі найнеймовірніші і надприродні явища. Народні прикмети на 1 липня

В цей день було прийнято збирати запашні трави і варити з них чай. Наші предки вважали, що такий напій допоможе впоратися з різними недугами. Крім того, в старовину 1 липня присвячували богу Ярилу. Цікаво, що після поширення християнства ця традиція нікуди не зникла, і навіть сьогодні в багатьох селах 1 липня проводяться обряди, пов’язані з поклонінням Ярилу. При цьому, традиція навіть отримала нове тлумачення. Подейкували, що середина літа – це час, коли всі святі починають мірятися силами з язичницьким божеством і не можуть його перемогти. Також не існує єдиної думки щодо того, ким був Ярила для слов’янських народів: богом, який протегує сонцю, любові, природі або навіть пристрасті? Казали, що на Ярилу, 1 липня, все живе в яр приходить – дерева починають плодоносити .

Свято Ярила чекали цілий рік. Причому, казали, що 1 липня можливі найнеймовірніші і надприродні явища: на землі, за прикметами, могли утворитися дірки, через які можна було побачити іншу частину світу, сонце уповільнювало свій хід, відкривався потойбічний світ. Для того, щоб побачити усе це, за народним віруванням, можна заплести 1 липня міцні березові гілки в косу і подивитися через них з крутого берега над річкою. Так, наприклад, можна побачити близьких, які зникли безвісти.

Вирушали 1 липня на покоси, набивали матраци травою, а вечорами збиралися біля багаття, водили хороводи і веселилися, влаштовували ігрища, ярмарки, кулачні бої, танці.

Крім того, у православній церкві 1 липня відзначають пам’ять мучеників Іпатія, Леонтія і Федула. В цей день зазвичай відцвітала рання малина, і зацвітав пізній сорт. Селяни намагалися саме зараз висадити в грунт розсаду цвітної капусти. Крім того, до 1 липня з’являлися плоди чорної смородини, чорниці.

Читайте також: Я тут живу зі своїм чоловіком і дитиною! В гонитві за мрією не помітила зради найріднішого

Народні прикмети на 1 липня

Якщо можна подумки повісити відро на нижній ріг місяця, то найближчим часом буде посуха.

Туман стелиться по долинах вранці – ознака того, що буде ясна погода.

Джерело