15 серпня – католицьке Успіння Пресвятої Богородиці – особлива молитва у цей день

Успіння Богородиці – свято спогадів про смeрть Божої Матері і Її тілесне вознесіння на небеса.

Ранні християнські пам`ятки містять різні і, часто, суперечливі відомості про те, де і як довго жила Богоматір після закінчення земного життя Христа.

Згідно з бажанням Богоматері її тіло було поховане в Гефсиманії біля Єрусалиму, між могилами батьків і Йосифа Обручника.

Через три дні до могили прийшов апостол Фома, відсутній в Єрусалимі в день Її смeрті, але замість тіла Діви Марії в гробниці були троянди.

Тілесне узяття Богородиці на небеса, так само як і її свобода від первородного гріха, є догмою католицького віровчення. І хоча в її перше пречисте люди вірили впродовж століть, офіційно цей догмат був оформлений лише в 1950 році.

Як і інші свята, присвячені Богородиці, цього дня для віруючих обов`язкові відвідини меси, якщо для цього немає серйозних перешкод.

Молитва
Богородице, Володарко, Царице, Владичице, Діво Маріє, Мати Бога нашого, до Тебе поспішаємо: навчи нас творити волю Сина Твого і Господа нашого, щоб урятував нас і наставив на пізнання істини, щоб подав Духа Пресвятого, щоб не спіймали нас сіті ворожі. Іншої допомоги, крім Тебе, славна Богородице, не знайшли ми ззамолоду.

Хоч і багато разів про-гнівляли Тебе, Ти ж не погордувала нами. Ми, злиденні, оглухли до Твоєї милості, на дно безумства впали, розум згубили, а нині до Тебе безперестанно кличемо: помилуй нас, Владичице, і піднеси з прірви гріхів!

Подай руку лежачим, скріпи немічних, очисти гидких, спаси нас, бо пропадаємо, щоб усі грішники, побачивши Твоє милосердя на нас, негідних, поспішили під Твій покров і прославили Сина Твого з Отцем і Святим Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Минулась тінь закону з приходом благодаті, як бо купина не згорала, полум’ям охоплена, так Дівою породила Ти і Дівою зосталася; замість стовпа вогненного праведне засяяло сонце, замість Мойсея – Христос, спасения душ наших.

Читайте також: Молитва до святої Марти про здійснення бажання

Джерело.