fbpx

Баба Люба прикрашала під’їзд квітами, але їх то крали, то псували. Вона геніально впоралася з хуліганами

У під’їзді нашого будинку жила бабуся. Бабуся Люба. Їй було 97 років. Мила, приємна старенька, завжди в гарному настрої, усміхнена і привітна. Для мене вона – Просвітлений Лідер. Спокійно! Я в с своєму розумі, і не падала ниць, коли бачила її, сидить на лавочці біля під’їзду. Поясню чому я так думаю.

Спочатку бабуся Люба прикрасила підвіконня на нашому поверсі в нашому під’їзді горщиками з квітами. Гарно. Наступного дня найяскравіші квіти, ті, що з бутонами, вкрали, і біля метро можна було побачити прудких торговців з горщиками з бабусиними квітами.

Сусіди вирішили поставити замок і домофон на вхідні двері. А вона повісила на стіни рамки з висловами великих, що будять совість і діють, як заповіді. І знову поставила квіти на підвіконня. Затишно.

У під’їзд стали проникати галасливі підлітки. Бабуся Люба вийшла і … запропонувала їм води або чаю. Вони довго сміялися. Пообривали квіти, і перевернули рамки.

Наступного дня, вона знову поставила квіти, повернула рамкам колишній вигляд і поклала на підвіконня книги. Класику. Прийшли підлітки. Галасували, шуміли. Вона вийшла і … запропонувала їм чаю зі своїми плюшками, апетитними і пахучими. Хлопці не змогли відмовитися. І навіть відтягли з собою книги з обіцянкою прочитати. Квіти вони не чіпали, рамки теж.

Наступного дня вона винесла пластикову пляшку з водою, щоб кожен, хто вирішив подбати про квіти, зміг полити. І … нові книги. Увечері прийшли підлітки, обливали один одного водою, реготали і галасували. Бабуся знову вийшла до них і запропонувала чаю, булочок, забрала пляшку, наповнила її водою і попросила їх полити квіти.

Хлопці стали приходити в під’їзд щодня, сусіди обурювалися, навіть якось викликали міліцію, але бабуся сказала, що це мовляв до неї, її учні прийшли за книжками, роздала при міліціонерах книги розгубленим підліткам і проводила міліцію «З Богом!»

У під’їзді з’явиласяся шафа з книгами. І поруч оголошення: «Прохання! Якщо є у вас вдома цікаві і важливі книги, вже прочитані вами, поділіться! Будьте ласкаві! А ті, хто взяв почитати, будь ласка, поверніть для тих, кому так само це може бути потрібно і важливо!»

Шафа заповнився книгами. Квіти з’явилися на підвіконнях на всіх поверхах. Красиві рамки з цитатами теж. Щовечора вхідні двері в під’їзд стали залишати відкритими. Увечері можна було побачити на сходах підлітків, які читають книги. Бабуся поклала на підвіконня кілька ліхтариків, щоб їм було зручніше читати. Діти сиділи в під’їзді з включеними ліхтариками, і в ньому було світліше, ніж зазвичай.

Бабуся помeрла. На першому поверсі нашого будинку відкрили Клуб для дітей та підлітків. З бібліотекою і квітами на підвіконнях. Символом Клубу став ліхтарик.

Читайте також: “Ні, синку, тебе не заберуть цигани. І баби Яги не існує. І люблю я тебе навіть коли ти не слухняний” – найкращі слова мудрої мами

фото ілюстративне

Джерело.

You cannot copy content of this page