fbpx

Блищатиме як нова. Очищуємо микрохвильову піч власноруч

Нині мікрохвильова піч використовується настільки часто, що питання її очищення стоїть досить гостро. Існує велика кількість спеціальних миючих засобів, здатних впоратися з проблемою, проте не кожна хазяйка готова використати агресивні хімічні засоби. Як почистити мікрохвильову піч в домашніх умовах? Відомі декілька способів очищення СВЧ-печи за допомогою підручних засобів, які є в кожному будинку.

Перш ніж приступити до процесу очищення мікрохвильової печі в домашніх умовах, слід ознайомитися з основними рекомендаціями:
Щоб правильно почистити мікрохвильову піч, треба спочатку дістати з печі скляну тарілку, потім протерти верхню, бічні і тільки потім нижню стінки, помити дверці.

Щоб чищення мікрохвильової печі здійснювалося як можна рідше, рекомендується використати спеціальний ковпак з пластика, який забезпечить надійний захист внутрішнім стінкам СВЧ-печи від забруднень.

Миття мікрохвильової печі відбувається тільки після відключення приладу від мережі. На замітку! Спеціальний пластиковий ковпак можна замінити на харчову плівку для захисту мікрохвильової печі зсередини. Якщо використати кришку для посуду при розігріванні їжі, мікрохвильову піч доведеться мити рідше.

Читайте також: Я була для них під другим номером. Як я свекруху “приручила”

Якщо після миття мікрохвильової печі усередині залишився неприємний запах, позбавитися від нього можна за допомогою кави, змочивши в ній губку і промивши нею стінки печі (потім каву треба змити водою). З цією ж метою використовують сіль: 100 г продукту насипати у блюдце і поставити в мікрохвильову піч, закрити дверці і через декілька годин вийняти. Замість солі можна застосувати 10 пігулок активованого вугілля, заздалегідь подрібнивши їх. Ще один спосіб уникнути або мінімізувати неприємний запах в мікрохвильовій печі – не закривати відразу дверці після приготування їжі. Це дозволить СВЧ-печи вивітритися зсередини.

Спосіб 1: як почистити мікрохвильову піч оцтом

Пари оцту прекрасно роз’їдають забруднення, що навіть задавнилися, тому цей спосіб користується великою популярністю, коли треба швидко почистити мікрохвильову піч в домашніх умовах.
Процес очищення мікрохвильової печі оцтом складається з декількох простих кроків:
Налити в посуд, який можна гріти в мікрохвильовій печі, півстакана води, потім додати 2 столових ложки оцту. Місткість помістити всередину печі і включити її, встановивши таймер на 10 хвилин. Коли встановлений час витече, слід відкрити дверці мікрохвильової печі, вийняти місткість і скляну тарілку, на якій вона стояла. Мікрохвильову піч необхідно ретельно відмити усередині за допомогою звичайної губки. Завдяки дії пари оцту жир і інші забруднення відходять легко. Скляну тарілку можна відмити окремо в раковині. Тепер мікрохвильова піч усередині виглядає, як нова. Її стінки чисті, ніби в камері печі нічого і ніколи і не готували.

Дійсно, за допомогою оцту можна швидко і ефективно почистити мікрохвильову піч. Але він має один недолік, який для деяких може стати причиною відмови від очищення цим способом. Річ у тому, що пари оцту виділяють неприємний запах, тому кухню доведеться додатково провітрювати.

Спосіб 2: як почистити мікрохвильову піч лимоном 

Щоб почистити мікрохвильову піч своїми руками, варто використати сік лимона. До речі, такою ж дією відрізняється лимонна кислота, тому цілком можна обійтися і їй. У кислому середовищі і під впливом високих температур жир і інші забруднення зникнуть без сліду. Цей спосіб очищення мікрохвильової печі має ще одно істотну перевагу: усередині СВЧ-печи пошириться приємний аромат. Таким чином, вдасться убuти відразу двох зайців: позбавитися від плям і неприємних запахів.

  • Щоб почистити мікрохвильову піч за допомогою соку лимонів або лимонної кислоти, знадобиться:
  • ємність з водою (приблизно підлога літра);
  • лимонна кислота (1 столова ложка) або лимонний сік (4 столових ложки);
  • губка.

Щоб почистити мікрохвильову піч лимонним соком або кислотою, треба зробити наступне:
Додати в ємність з водою сок або лимонну кислоту. Поставити її піч і включити на декілька хвилин, що залежить від міри забруднення. Якщо стінки мікрохвильові печі сильно брудні, треба близько 15 хвилин. Якщо техніка усередині лише злегка забризкана жиром, вистачає 3 хвилин. Потужність приладу має бути максимальною.
На замітку! Якщо прийнято рішення використати сік лимона для очищення СВЧ-печи, бажано кинути в ємність з водою залишки плоду після віджимання. Це зробить розчин більше концентрованим, а результат ефективніший.

Коли встановлений час витече, потрібний ще близько 5 хвилин потримати дверці закритими. Після цього СВЧ-печь слід відкрити, дістати ємність з лимонною кислотою і ретельно протерти стінки усередині губкою, змоченою в цьому розчині.

Джерело

 

You cannot copy content of this page