fbpx

День усікновення глави святого Іоанна Предтечі: головні заборони цього дня

11 вересня 2017 року православна церква відзначає велике свято, а саме – Усікновення глави Іоанна Предтечі. Хоча в сучасному розумінні цей день важко назвати святковим, незважаючи на те, що в храмах відбуваються урочисті служби. Це, швидше, данина пам’яті про мyчeницьку смepть Іоанна Предтечі – пророка, що передбачив народження Ісуса Христа.

ІСТОРІЯ СВЯТА. Одного разу цар Ірод загорівся приcтрастю до дружини брата свого Іродіади. А потім і одружився на ній. При цьому він розумів, що зробив тяжкий гріх. А Іоанн Предтеча, якого Ірод поважав і побоювався, постійно говорив йому, що одружуватися на дружині брата – це ганебний вчинок. Ірод навіть посадив його за це в тюрму, а Іродіада затаїла злість на пророка і тільки чекала нагоди, щоб помститися.

І ось трапилося в палаці Ірода велике свято. Перед гостями танцює дочка Іродіади – Саломея. У ті часи подібні розваги вважалися негідними, які пробуджують блуд. Але Іродові настільки сподобався танець, що він в захопленні пообіцяв танцівниці виконати її будь-яке бажання – навіть подарувати півцарства. Соломія, порадившись з матір’ю, попросила в подарунок голoву Іоанна Предтечі на блюді. І як неважко було Іроду, але обіцянку довелося виконати.

За переказами, гoлова пророка продовжувала викривати Ірода і Іродіяду в гріхах і після смeрті. Дружина Ірода, щоб змусити голову мовчати, скoлола язик пророка шпильками і зaкопала в нечистому місці. Але дружина царського урядника Іоанна забрала гoлову і пoховала на Оливній горі, а тiло пророка пoхoвали учні.

Читайте також: Молитва-оберіг: найсильніший захист від зла

ЩО МОЖНА РОБИТИ В ЦЕЙ ДЕНЬ. У зв’язку з тим, що день Усікновення глави пророка Іоанна Предтечі має досить сумну історію, у наших предків сформувався цілий ряд заборон.

І найголовніше з них – брати в руки що-небудь гостре. Ні різати, ні пиляти сьогодні не можна. В тому числі, не можна нарізати навіть хліб. Найкраще його ламати на шматочки.

Не можна їсти в цей день помідори, кавуни та інші круглі продукти з червоним забарвленням. Вважається, що вони є символом свята.

Подавати до столу щось на блюді теж не можна.

У цей день не можна їсти ні молочні продукти, ні м’ясо, ні рибу. Тобто, в цей день дотримуються суворого пісту. І якщо вам вдасться обмежити себе в їжі, то пробачиться багато гріхів.

Не можна ні співати, ні тим більше танцювати. Вважається, що це смeртний гріх, який зробила свого часу Соломія.

І найголовніше – в цей день не можна їсти борщ! Так-так, наші предки в це свято обходилися і без традиційної страви, і без святкових ласощів. На столі зазвичай була картопля, відварена в мундирі, і хліб.

ЩО ТРЕБА ЗРОБИТИ У ЦЕЙ ДЕНЬ. Обов’язково піти в храм. Помолитися, поставити свічку, випросити прощення за свої гріхи.

Також в цей день можна загадати будь-яке бажання. Звичайно, благочестиве. Наші предки вірили, що Іоанн Предтеча обов’язково допоможе в його здійсненні. Тому зазвичай в цей день молилися про дітей, про сімейне благополуччя й … про ворогів.

Джерело: KOLOBOK.UA

You cannot copy content of this page