fbpx
Без рубрики,  Життя,  Культура,  Новини

Хрещена мати на весіллі: традиції та обов’язки

На традиційних весіллях особлива роль відводиться не тільки батьках молодят, а й їхнім хрещеним, особливо матері. Ця особлива жінка бере участь у різних етапах урочистості, а іноді навіть допомагає готуватись до весілля. Яка ж роль хрещеної матері на весільній урочистості?

Важко знайти молодят, які б не прагнули отримати батьківське благословення для такого важливого кроку, як одруження. А деякі пари не можуть зіграти весілля і без благословення своїх хрещених батьків. Так, до прикладу, такий обряд можна провести на заручинах: після батьківського благословення хрещені матері з обох боків благословлять закохану пару на одруження та щасливе й довге подружнє життя.

До речі, часто хрещені батьки беруть активну участь в обряді сватання нареченого до нареченої.

Не менш важлива і присутність хрещених з обох боків на самій урочистості, особливо якщо у ви тісно спілкуєтесь з самого дитинства. В багатьох випадках хрещені батьки, особливо мати, беруть активну участь у житті свого хрещеника чи похресниці, часто дівчата звіряють «другій мамі» свої невеличкі сердечні таємниці. Ось чому так важливо, аби ця людина підтримувала головну героїню весільної урочистості в один з її найвідповідальніших днів.

Не менш особливими є стосунки сильної половини пари зі своєю хрещеною мамою. Саме від цієї особливої жінки, наряду з рідною матір’ю, наречений дізнається, як побудувати міцну та щасливу родину.

Здавна хрещеній матері відводилось особливе місце на весіллі, особливо якщо рідна матір когось з молодят з тієї чи іншої причини не можу бути присутньою на цьому особливому святі. Існує ціла низка весільних традицій, пов’язаних з хрещеною, які є поширеними на традиційних весіллях сьогодні.

Так, наприклад, поширеною практикою є випікання короваю хрещеною мамою на весілля своєї похресниці. Крім того, якщо рідна мати когось з пари, яка одружується, відсутня на святі, її місце посідає хрещена, на неї ж перекладаються всі обов’язки рідної матері. В деяких випадках ця жінка допомагає нареченій вишивати весільний рушник.

Якщо ви хочете показати своїй хрещеній матері її важливість, задійте цю людину в одному з етапів свята – скажімо, у церемонії запалення сімейного вогнища: саме хрещена може передавати вогник з рук в руки. Цікаво, що деякі молодята також слідують звичаю, відповідно до якої хрещені батьки, а не свідки, тримають вінці над головами молодят під час вінчання у церкві.

Особливою частиною весілля є привітання та подарунки від хрещених батьків, адже в більшості випадків цей етап свята є дуже зворушливим. Традиційно подарунки для своїх духовних дітей від хрещеної є досить коштовними. Варіантів тут безліч, варто тільки обрати те, що підходить вам.

Так, в деяких випадках друга мама може оплатити частину витрат на організацію весільної урочистості. Іноді ця особлива жінка бере активну участь у виборі святкової сукні нареченої та оплачує її. Традиційним подарунком від хрещеної матері є комплект хорошої постільної білизни для подружнього ложа (обирати принт та тканину краще з майбутньою нареченою).

Крім того, саме хрещені батьки можуть подарувати своїм духовним дітям побутову техніку та щось з меблів, але це краще попередньо узгодити з молодятами. Нетерпляче чекатимуть молодята і привітальної промови від своїх хрещених матерів, тому теплі напутні слова варто підготувати заздалегідь.

Джерело.

You cannot copy content of this page