fbpx

Іншої нагоди у вас може не бути. Зробіть це сьогодні!

“Якщо ви збираєтеся скоро пoмeрти і можете подзвонити тільки одній людині, кому ви зателефонуєте і що скажете? І чого ви чекаєте?” (Стівен Левайн)

Коли я працював інспектором шкіл в Пало-Альто, штат Каліфорнія, Поллі Тайнер, голова нашої опікунської ради, написала лист, який опублікували в газеті «Пало-Альто таймі». Син Поллі, Джим, зовсім не справлявся з навчанням. Його вважали нездатним до оволодіння знаннями, і від його батьків і вчителів було потрібно величезне терпіння. Але Джим був щасливим хлопчиком, чия посмішка буквально освітлювала кімнату. Його батьки усвідомлювали його нездатність осягати навчальний матеріал, але завжди намагалися допомогти синові бачити свої сильні сторони, щоб він міг ходити з гордо піднятою головою. Незабаром після закінчення середньої школи він рoзбився на своєму мотоциклі. Після його смeрті матір направила в газету листа.

Сьогодні ми пoховали нашого 20-річного сина. У п’ятницю ввечері він потрапив на мотоциклі в aвaрію і зaгинув на місці. Як шкода, що, розмовляючи з ним в останній раз, я не знала, що цей раз – oстанній.

Якщо б я тільки знала, я б сказала: «Джим, я люблю тебе і дуже тобою пишаюся».

Я б не пошкодувала часу оцінити все те добре, що він зробив люблячим його людям. Я б насолодилася його прекрасною усмішкою, звуком його сміху, його справжньою любов’ю до людей.

Поклавши на одну чашу терезів усе хороше, а на іншу те, що дратує, – радіо, яке завжди грало занадто голосно, зачіску, яка нам не подобалася, брудні шкарпетки під ліжком, – то  набирається небагато.

У мене вже не буде можливості сказати своєму синові все те, що я хотіла б сказати, але у вас, в інших батьків, така можливість є. Скажіть вашим дітям усе, що ви захотіли б сказати, дізнавшись, що ця розмова остання. В останній раз я розмовляла з Джимом в день його зaгибелі. Він зателефонував мені, щоб сказати: «Здрастуй, мамо! Я просто зателефонував сказати, що люблю тебе. Мені пора на роботу. Бувай ». Він подарував мені скарб на все життя.

Якщо у смeрті Джима є хоч якийсь сенс, може, він полягає в тому, щоб змусити інших більше цінувати життя і навчити інших, особливо родичів, не забувати проявляти один до одного турботу і любов.

Іншої нагоди у вас може не бути. Зробіть це сьогодні!

Роберт Різонер

Читайте також: Не залишить байдужим. Справжня Матуся…

Джерело.

You cannot copy content of this page