fbpx
Притчі

Минуле, теперішнє і майбутнє: що насправді людину робить людиною?

Три мудреця сиділи в тіні великого розлогого дерева і насолоджувалися неквапливою бесідою. Вони сперечалися про те, що важливіше для людини – минуле, сучасне чи майбутнє. Один з них сказав:

– Моє минуле робить мене тим, хто я є. Я маю те, чому я навчився в минулому. Мені подобаються люди, з якими мені раніше було добре, або схожі на них.

– Я не можу з цим погодитись, – сказав другий, – людину робить її майбутнє. Неважливо, що я знаю і що вмію зараз, – я буду вчитися тому, що знадобиться мені в майбутньому. Мої дії зараз залежать не від того, яким я був, а від того, яким я збираюсь стати. Мені подобаються люди, не схожі на тих, кого я знав раніше.

– Ви зовсім випустили з уваги те, – втрутився третій, – що минуле і майбутнє існують тільки в наших думках. Минулого вже немає. Майбутнього ще немає, і залежно від того, згадуєте ви про минуле або мрієте про майбутнє, дієте ви тільки у сьогоденні.

Читайте також: Дісталось братам в спадок поле з родючим чорноземом, яке поділити ніяк не могли. Пораду зміг дати тільки мудрець

І довго ще сперечалися мудреці, насолоджуючись неквапливою бесідою.

Джерело.

You cannot copy content of this page