Надзвичайно повчальна Притча про дружбу і зраду

Притча про зраду друга.Джерело:

Одного разу по довгій безлюдній дорозі йшов подорожній зі своїм псом. Вони йшли вже багато днів і були сильно замучені. Шлях був дійсно складним: ніде не було ні джерела, щоб напитися, ні тіні дерев, щоб відпочити.

Але ось вони побачили вдалині великий красивий палац, перед яким розкинувся цілий зелений сад. Підійшовши ближче, подорожній розгледів фонтани і струмки, і йому відразу ж смертельно захотілося пити.

Лакей біля воріт був надто добрий і послужливий, запропонував подорожньому зупинитися на нічліг і  пообіцяв йому багато смачної їжі і різних напоїв.

Читайте також:Коли Бог творив Маму. Дуже Мудра стаття, яку потрібно прочитати Кожному, в кого ще Мати жива! Ви змінитесь назавжди

– Тільки пса вам доведеться залишити за воротами, – сказав лакей. – Наш господар не любить собак.

– Я не можу, – сказав подорожній, на що лакей тільки розвів руками.

І мандрівник відправився далі, страждаючи від голоду і спраги. Його пес ледве переставляв ноги, виснажений довгою дорогою.

Вони йшли не одну годину, коли попереду замаячила якась будівля. Вона виявилася невеликою.

Це була дуже красива хатинка, в якій жила мила, старенька жінка. Відкривши двері, вона одразу ж простягнула подорожньому стакан води, як ніби прочитала його думки.

– Чи пустите мене на одну ніч заночувати, і чи не нагодуєте  чимось їстівним, добра господине? – запитав мандрівник.

– Можливо, – відповіла жінка розпливчасто.

– Тільки, знаєте, я з псом, і я не можу залишити його, так що, якщо з ним не можна, краще скажіть відразу.

– Заходьте обидва, – посміхнулася бабуся.

За вечерею жінка розповіла подорожньому про те, що насправді ні він, ні собака не перенесли довгої дороги і померли по дорозі, а тепер вони потрапили на небеса. І, діставшись до будинку старенької, вони нарешті дійшли до Раю.

– Тут недалеко був палац, – задумливо сказав чоловік. – Виходить, він теж зі світу мeртвиx? Кому він належить?

– О, це палац самого Caтaни, – сумно сказала старенька. – Це вхід в Пeклo. І вони завжди майстерно закликають до себе людей, як ти зміг пройти мимо?

– Все просто. Вони не хотіли пускати мого найкращого друга, – відповів мандрівник, поглядом вказуючи на пса.

Одна з найжахливіших речей, яку може зробити людина – це зрада друга. Не важливо, чоловік це, собака або кішка – зраджуючи одного, ви, перш за все, зраджуєте самого себе, свої емоції і своє життя взагалі.