fbpx

“Ненависть, заздрість, образи – це подарунок!” Притча, яку варто прочитати кожному

«До ненависті потрібно ставитися як до подарунку …» Притча, яку необхідно прочитати кожному!

Кожен з нас стикається з грубістю, але лише невелика частина людей вміє правильно реагувати на агресію, образи і ненависть. Щоб зберегти своє психологічне здоров’я, потрібно навчитися гідно виходити з таких ситуацій, навіть коли емоції беруть гору.

Слід пам’ятати, що найчастіше грублять і ображають люди нещасні. Тому робити те ж саме у відповідь або ображатися сенсу немає. Найкраще вчинити, як мудрий самурай з притчі …

Життєва притча про злість

Мудрий самурай навчав бойовому мистецтву молодих учнів. Він ділився з ними своїми вміннями та досвідом. Одного разу під час занять до них завітав юний воїн, який користувався поганою славою. Він встиг прославитися нечуваною зухвалістю і жорстокістю.

Молодий воїн любив провокувати навколишніх. Він вибирав собі жeртву і обсипав її добірними лайками. Оскаженілий противник після цього намагався покарати кривдника. Однак лють, яка його при цьому охоплювали, затуманювала свідомість. Засліплений нею, противник допускав помилку за помилкою і в результаті задерикуватий воїн легко його долав.

Ось і цього разу воїн почав ображати самурая. Однак той не звертав на це ніякої уваги, а продовжував спокійно передавати знання своїм учням. Задирака знову і знову намагався образити наставника, але той залишався непорушним. Зрештою задирака пішов геть в крайньому роздратуванні, так і не домігшись від самурая бажаної люті.

Коли агресор пішов, учні запитали самурая, чому той терпів нападки незваного гостя? Адже можна було викликати кривдника на бій і провчити його.

На що мудрий самурай відповів: «До ненависті, заздрості і образ потрібно ставитися як до подарунка, який не можна прийняти. Якщо ти не береш подарунок, то кому він тоді належить?»

«Він належить своєму колишньому господареві», – відповіли учні.

«Точно так же заздрість і ненависть, поки ти їх не приймеш, залишаються з тим, хто їх приніс», – підсумував мудрий самурай.

Читайте також: Чому у всесвіті лише три знаки Задіаку вміють кохати як ніхто інший

Джерело.

You cannot copy content of this page