fbpx

Паскудна ситуація. Сусіди мали що говорити, та переказувати на ціле село. Іван та Галина збудували свій будинок та перейшли туди жити з трьома дітьми, неподілили щось між собою і вирішили розійтися

Майже п’ятнадцять років Іван з Галиною зводили свій власний будинок. Скільки наробились, а коли вже все було готове, меблі всі куплені та тюлі розвішані, то усіх в їхньому невеликому селі вразила новина про те, що вони розлучаються. У них було троє дітей. Вони у невеликій хаті разом з Галининими батьками та стареньким прадідусем. Втомилися жити як у вулику, тому вирішили і почали зводити власний будинок.

Їздити на заробітки за кордон, непогано заробляв, та й руки росли в нього з правильного місця, як кажуть. Була у них старенька машина, так поки чоловіка не було, то Галина здала на права та їздила нею сама в район за будматеріалами. Починаючи будівництво вони думали що за два-три роки вже справлять весілля, однак не так склалося як гадалося. Гроші весь час було потрібно на різні потреби, а найбільше на дітей.

Іван був незадоволений тим, що так повільно роботи йдуть. Він почав звинувачувати у всьому дружину, яка на його думку, винаймала якихось невдах та любителів ” біленької”, які не хотіли робити а лиш час тягнули. Галина теж обурювалась, адже вона все змушена була тягнути на собі, поки чоловік був на заробітках. Сваритися Іван з Галиною почали частіше. Діти намагалися помирити батьків але їм це не вдавалося.

Іван не витримав і вирішив більше не їздити на заробітки, а залишитись вдома і нарешті добудувати будинок. Галина була рада та зітхнула з полегшенням. Вона так вже давно нікуди не ходила і ні з ким не бувала. Що почала ходити в гості то до однієї подруги, то до іншої. І так їй це сподобалось, що вона і сама не замітила, як кожен день пропадала від хати. Господарство та дітей змушені були доглядати її батьки.

Той час як Іван весь час пропадав на будові. Ніхто й не замітив як Галина пристрастилася до оковитої. Одного разу сусід який допомагав Іванові на будові наважився чоловікові сказати правду. Іван одразу звісно не повірив йому, сказав що вона довший час сиділа вдома, то тепер хоче і між людьми побути.

Однак коли ввечері він прийшов з будови додому, то на свої очі побачив Галина, яка ледве ногами переплітала. Іван спочатку хотів сваритися з дружиною, але стримався і подумав, що краще завтра з нею поговорити на свіжу голову. Зранку він так і зробив, сів навпроти Галини і почав її розповідати, що ще трохи і вони переїдуть у житло, і буде вона там господинею. Навіщо їй, оті подруги та “біленька”. Скоро у них почнеться зовсім інше життя.

Галина слухала і ніби погодилась з чоловіком. Того дня вона нікуди не йшла, хоча дзвонили до неї так звані подруги. А поїхала разом з Іваном за покупками.

І здавалося б жінка взялася за розум і згадала, що в неї є сім’я, діти та скоро буде власна простора кухня і не тільки. Та на жаль вже сильно заполонила жінку “біленька”. Вона не витримала і ввечері знову зустрілася з своїми подружками. Аж під ранок прийшла. Іван цього разу вже не витримав. Відтоді все і почалося. Як тільки Галина вживала оковиту то наступного ранку вже була “розмальована”.

Батьки жінки не знали що робити з нею. Та й що ж вони могли зробити, адже вже не в тому віці були. Іван все-таки завершив будинок. Гарна хата та тільки добра в ній нема. Якими тільки способами не намагався Іван віднадити дружину від оковитої, те все було марно. Переживав він довго і врешті-решт зважився та подав на розлучення.

Діти вже самі були не проти, адже їм було вже дуже важко дивитися та слухати кожен день сварки батьків. Однак Галина вперлася і сказала що з хати не піде. Адже суд розділив майно порівну, що означало що будинок їхній кожному пополовині. Іван навіть пропонував жінці дуже великі гроші, щоб тільки вона забралася з будинку і він її не бачив. Однак Галина не взяла гроші а кинула йому назад в обличчя, та сказала що нікуди не піде, адже тут недалеко живуть всі її подруги. А вона їх нізащо не покине.

За дітей Галина і не згадувала. Вони залишились так із бабою та дідусем у старій хаті. Не хотіли йти до нової, щоб не бачити і не чути, що там відбувалося.

А відбувалося там багато всього. Тільки й сусіди мали що говорити, та переказувати на ціле село. Дехто і намагався примирити Івана та Галину, які колись так любили одне одного. Однак, хіба може вже бути любов і взаєморозуміння в парі, якщо в одного з них, вже любов до оковитої.

Автор: Нінель

You cannot copy content of this page