fbpx

Шлях до зцілення: пробачити всіх, хто заподіяв нам біль

Розкривши рану на емоційному тілі, потрібно вимити з неї всю заразу, всю отруту. Як це зробити? Один Великий Учитель ще два тисячоліття тому запропонував нам рішення: прощати. Ніщо, окрім вибачення, не в силах очистити рани від емоційної отрути.

Прощення необхідно для нашого власного душевного зцілення. Ми прощаємо, тому що співчуває самому собі. Прощення – це прояв любові до себе.

Потрібно пробачити всіх, хто заподіяв нам біль, навіть якщо здається, що скоєне ними пробачити неможливо. Вибачте їх не тому, що вони заслуговують прощення, але тому, що не хочете більше страждати і терпіти цей біль щоразу, коли згадуєте, як з вами обійшлися. І не важливо, чим саме вас образили, – простіть їх, адже вам не хочеться хворіти і далі.

Візьмемо, наприклад, розлучену жінку. Уявіть, що вона була заміжня десять років, а потім посварилася з чоловіком через якийсь жaхливий його вчинок. Вона розлучилася і щиро ненавидить колишнього чоловіка. Навіть згадка його імені викликає у неї спазми в животі і нудоту.

Емоційна отрута така сильна, що вона вже не в силах це терпіти. Їй потрібна допомога, і вона йде до психотерапевта. Вона каже: “Мені боляче. Все в мені кипить гнівом, ревнощами, обуренням. Таке не прощають! Я ненавиджу цю людину!”

Психотерапевт відповідає: “Вам потрібно виплеснути емоції, виговоритися, випустити свій гнів. Дайте волю своєму роздратуванню: візьміть подушку і кусайте її, бийте! Нехай лють вийде назовні!”

Вона йде і закочує сама собі істерику, влаштовує свідомий вибух емоцій. Стає легше. Жінка вручає психотерапевта тисячі рублів зі словами: “Спасибі, доктор! Мені набагато краще!” На обличчі в неї вперше за довгий час з’являється широка посмішка.

І ось виходить вона з кабінету – і вгадайте тільки, хто проїжджає по вулиці повз неї? Побачивши колишнього чоловіка її лють розгорається ще дужче …

Вибух емоцій в даному випадку може принести лише тимчасове полегшення. Так, він допомагає позбутися від частки отрути, на якийсь час людині стає краще, але саму рану цей прийом НЕ зцілює.

Єдиний шлях зцілити рани – прощення. Тій жінці потрібно пробачити колишнього чоловіка за нанесену їй образу.

Як дізнатися, чи пробачила людина по-справжньому? Зустріч з ним вже не будить колишніх почуттів. Ім’я цієї людини більше не викликає бурхливої емоційної реакції. Інакше кажучи, дотик до рани вже не завдає болю – це і означає, що ти простив по-справжньому. Звичайно, шрам залишиться; на емоційному тілі, як і на шкірі, залишаються сліди.

Те, що сталося залишається в пам’яті, ти пам’ятаєш про все, що переживав, але ж, коли рана затяглася, вона вже не болить.

Можливо, ви зараз думаєте: “Пробач інших: легко сказати! Я і радий би, та не виходить”. У нас є сотні причин і виправдань тому, що ми не в силах пробачити. Але це не правда. Правда полягає в тому, що ті хто не вміє пробачати, тому що звикли не пробачати. Вони освоювали тільки майстерність непрощення.

Були часи, коли у нас, дітей, прощення було в крові. Перш ніж заразитися душевною недугою не-вибачення, ми прощали без будь-яких зусиль, це відбувалося саме собою. Зазвичай ми прощали практично відразу. Подивіться коли грають разом діти: ось вони посварилися, навіть побилися, і один зі сльозами на очах біжить до мами: “Мамочка, він мене вдарив!”

Дві матусі вступають в розмову,  яка швидко перетікає в гучну сцену, а діти вже через п’ять хвилин як ні в чому не бувало грають разом. А що їх мами? Вони зненавиділи один одного до кінця життя!

Справа навіть не в тому, що потрібно вчитися пробачати – ми володіємо вродженою здатністю робити це. Але що відбувається? Нас вчать абсолютно протилежного, і ми невпинно вправляємося в не-прощення. Звичайно, з часом ми просто відвикаємо пробачати.

Яку б образу не завдала б нам людина – не пробачимо нізащо, назавжди викреслимо його зі свого життя. Починається війна самолюбства. Чому? Тому що, коли ми не пробачамо, зміцнюється наше почуття власної важливості. Наша думка звучить як би більш вагомо, якщо ми заявляємо: “Як би там не було, а я її ніколи не пробачу! Таке не прощають!”

Але справжня проблема – в гордині. Гордість, самолюбство змушують нас підливати оливи у вогонь нанесеної образи, постійно нагадувати собі, що пробачити це неможливо! Але давайте подумаємо, хто при цьому страждає, у кого накопичується все більше емоційної отрути? Ми мучимо себе тим, що зробили інші, хоча самі не зробили нічого поганого.

Більше того, ми звикаємо страждати лише для того, щоб покарати кривдника. Ми поводимося, як маленькі діти, які закочують істерики, хоча насправді просто хочуть привернути до себе увагу. Ми завдаємо біль собі ж, заявляючи: “Дивись, що я витворяв! А все через тебе!”

Жарти жартами, але саме так все і відбувається. У багатьох випадках ми навіть не розуміємо, чому так роздратовано реагуємо на батьків, друзів, супутника життя. Ми засмучені, але, якщо інша людина просить пробачити його, ми тут же кидаємося в сльози і повторюємо: “О ні, це ти мене прости”.

Знайдіть в собі дитину, що б’ється в куточку в істериці. Простіть себе за вашу гордість, зарозумілість і відпустіть їх! Забудьте про почуття власної важливості і просто попросіть вибачення всіх інших, і ви самі побачите, які чудові зміни настануть у вашому житті.

Спочатку складіть список всіх тих, у кого, на вашу думку, потрібно попросити вибачення, а потім вибачтеся перед кожним. Якщо у вас немає часу побачитися з кимось або можливості зателефонувати, просіть у них вибачення в молитвах. Потім складіть список тих, хто ображав вас, – тих, кого вам потрібно пробачити. Почніть зі своїх батьків, братів і сестер, дітей та чоловіка, друзів, коханих, кота і собаки, уряду і Бога.

Вибачте їх усіх, усвідомте: що б вони не зробили, ви тут ні до чого. Пам’ятайте, кожному сниться його власний Сон. Слова і вчинки, які заподіяли вам біль, були тільки реакцією тієї людини на весь непотріб, що в його власному розумі. Він бачить сон про пекло, ви в його сновидінні – герой другого плану.

Ви не винні в тому, що він зробив. І коли з’явиться таке усвідомлення, коли ви перестанете приймати все це на свій рахунок, співчуття і розуміння неодмінно допоможуть вам пробачити кожного.

Створіть акт сили і вибачте себе за все, що зробили протягом всього свого життя. А якщо ви вірите в реінкарнацію, вибачте себе і за все те, що, по-вашому, зробили в минулих життях. Переконання про добро і зло викликають у нас сором за те, що ми вважаємо поганим. Ми визнаємо себе винними, ми впевнені, що заслуговуємо покарання, – і караємо самих себе.

Ми переконані, що скоєне нами настільки брудно, що вимагає очищення. А якщо щиро віриш, то – “Хай буде воля Твоя” – це стає абсолютно реальним. У цьому сенсі ми творимо свою карму і зобов’язані розплачуватися за те, що створили своїм віруванням.

Це в черговий раз показує, наскільки ми могутні. Однак позбутися від старої карми просто: досить відкинути це подання, відмовитися вірити в нього – і карми вже немає. Не потрібно страждати, не потрібно ні за що розплачуватися: справі кінець. Якщо зможеш пробачити себе, карма просто зникає. З цього моменту життя як би починається заново. І воно стає легким, оскільки прощення – єдиний спосіб очистити емоційні рани, єдиний шлях до їх зцілення.

Читайте також: Для чого читають «Отче наш» 40 разів на день … Дійсно допомагає!

Джерело.

You cannot copy content of this page