Сьогодні День Іллі: що саме ніколи не можна робити в цей день

Що не роблять в День Іллі

Ще з давніх-давен в цей день ніколи не працювали, День Іллі вважався вільним і святковим. Вважалося, що робота по дому або в полі може розгнівати пророка Іллю. Навіть в город не можна було просто зайти, вважалося, що коріння у огірків і помідорів загинє, а у капусти зів’яне листя.

Єдине що можна було робити, так це доглядати за бджолами. Ці божі створіння виробляють віск, з якого створюють церковні свічки. Пасічники виконували свою роботу, не боячись злих духів і вогненної стріли Іллі, спрямованої проти них. Навпаки, вважалося, що пасічників, які в цей день попрацюють, Ілля винагородить удачею.

Не ловили в цей день і рибу. За повір’ям, рибалки в цей день могли стати здобиччю нeчистої сили.

У цей день не купаються у водоймах. Одна з легенд говорить, що коли пророк Ілля піднімався в небо на колісниці, у одного коня відвалилася підкова і впала в воду. Після цього вода стала холодною, а той, хто в ній купfється може застудитися.

У цей день не положено стояти під деревом, а ще стріляти з рогатки, голосно кричати. Вважається, що на людину може зійти блискавка. А ще – вважалося, що блискавка потрапляє в город грішної людини.

Мандрівникам не рекомендувалося стояти на перехресті, вважалося, що там збирається нeчиста сила.

В День Іллі не лаються, не лихословлять, навіть не допускають поганих думок.

Вважалося, що в день шанування пророка Іллі в домашніх тварин може вселитися нtчиста сила, тому їх не випускали на подвір’я або на пасовище і не впускали до будинку.
У цей день в жодному разі не прали, і взагалі, намагалися подалі знаходитися від води. Разом з тим, зустрічаються і прикмети, в яких сказано, що на Іллю треба вмитися дощовою водою.

День Іллі чимось схожий зі святом Івана Купала. До сьогоднішнього дня, звичайно, мало збереглося тих давніх традицій або забобонів і сьогодні мало хто їх виконує. І все ж, для православного світу цей день залишається досить важливим і серйозним днем. Люди обов’язково відвідують церкву і згадують все діяння пророка.

Читайте також: 2 серпня День Іллі: що в жодному випадку не можна робити і як це допоможе подолати сімейні труднощі

Джерело.