Ти забула ключі? Мов розумів, що не в ключах тут справа

Коли я вийшла заміж, то почала дзвонити у двері. Свої двері. Двері власної квартири. У ті самі двері, які завжди відчиняла ключем, з самого першого дня, коли поселилася у цій квартирі. Звичайно, там був дзвінок, але ним майже ніколи ніхто не користувався. Мама мала запасні ключі. А більше до мене ніхто не приходив.

Додому я приходила майже опівночі. Сусіди напевне думали, що у мене “найстаріша професія”. Приїжджаю пізно тай й привозять мене різні чоловіки.

Чоловіки справді були різними. Таксисти. А працювала я «редактором із вивезення». Приповзала втомлена після роботи і падала обличчям у ліжко.

Я звикла до того, що вдома на мене ніхто не чекав. Не було кому навіть відчинити двері. Тільки кішці. Але вона не вміла. З цього приводу я особливо не переймалася, прямо скажу. Звикла і тихенько раділа: добре — жодних сюрпризів, тиша та спокій. Що ще потрібно?

І ось я вийшла заміж і несподівано, серед інших насолод, відкрила для себе ще одне: дзвонити у двері. Чоловік працював удома. Тому, повертаючись, я дзвонила. Іноді це траплялося кілька разів на день.

Чому ти відриваєш людину від роботи? – запитувала мама. – Ключі тобі навіщо? Мамо, Ви не розумієте, це таке задоволення, коли хтось тобі відкриває, – відповідала я.

Це було таке щастя, знати, що за дверима на тебе тепер хтось чекає. Чути кроки, бачити, як повертається ключ у замку, клацає ручка. Бачити радість в очах, посмішку, розуміти, що ця людина дуже тобі рада і нудьгувала, навіть якщо ти лише виходила за хлібом.

Якщо ви довго не жили самі, ви нічого не знаєте про це.

Іноді чоловік відчиняв двері спокійно, брав у мене сумку, допомагав зняти пальто, обіймав і терся щетиною по моїй щоці. Іноді він мав аврал, тому робив красномовні знаки руками, швидко цмокав мене в ніс, і тікав працювати далі. Але це нічого не змінювало.

Головне – він не розсердився і навіть не спитав: -Ти забула ключі? Мов розумів, що не в ключах тут справа.

Я хочу, щоб в моєму житті так все і залишилось. А якщо ви маєте бажання, то можете спробувати, як це приємно, коли вас хтось чекає вдома.

Навіть не сумнівайтесь!

Фото спеціально для osoblyva.com