fbpx
Притчі

Вона знала про зради чоловіка, які тривають уже 5 років. У цей складний період життя бабуся дала їй безцінний урок

Для неї зараз дуже складний період. Особливо те, що це триває вже протягом стількох років, зламало її, вона просто хотіла здатися. Їй набридло боротися, у неї навіть не було мотивації, щоб прокидатися вранці. Її життя йшло шкереберть.

Одного разу вона пішла в гості до бабусі, єдине місце, де вона відчувала себе невимушено. Її бабуся була мудрою і люблячою жінкою. Вона взяла три каструлі і поставила на плиту, через якийсь час, вода в усіх каструлях почала кипіти. В першу вона поклала моркву, в другу – яйця, а в третю – кавові зерна.

Не кажучи ні слова, вона просто дивилася на каструлі.

Так вона варила продукти протягом 20 хвилин. Потім вона витягла моркву і яйця, після чого поклала їх поруч з чашкою кави.

«Скажи мені, що ти бачиш?»

«Моркву, яйця і каву» – відповіла онучка.

Бабуся попросила взяти в руки моркву. Вона взяла її в руки і сказала, що та стала м’якше. Бабуся попросила розбити яйце. Після того, як вона зчистила шкаралупу, то побачила, що всередині яйце, зварене круто. Нарешті, бабуся сказала їй пригубити кави.

Онучка любила каву, її аромат і тому, як тільки пригубила, на її обличчі з’явилася тінь посмішки.

Вона зупинилася на мить і потім запитала; «Бабуся, а що це все означає?»

Доросла жінка почала пояснювати, порівнюючи все з негараздами, в даному випадку з окропом. Бабуся почала розповідати, як одне і те саме може по-різному впливати на різні об’єкти. До «проблем» морква була твердою, сильною, але тепер вона стала м’якою і піддатливою. До «зустрічі з окропом» яйце було крихким, все, що стояло на захисті його внутрішнього вмісту від зовнішнього світу – це тонка оболонка. Але негаразди загартували його характер.

І, нарешті, останнє, але не менш важливе – вона сказала, що кавові зерна зробили практично неможливе. Після того, як їх додали в киплячу воду, вони не тільки самі змінилися, але також змінили навколишній простір.

Тоді бабуся запитала: «А ким ти вважаєш себе?»

«Коли біда стукає в двері, як ти реагуєш? Ти відчуваєш себе морквою, яйцем чи кавою? Невже ти морква, яка сильна лише в звичайних ситуаціях і яка розм’якає у важкий період? А може ти яйце, яке в природних умовах м’яке, але якщо є труднощі, ставає твердим як камінь? Або ти кавове зерно? Яке змінюється не тільки саме, але й змінює навколишній світ, який був причиною негараздів? Складнощі роблять тебе краще, розкривають всю твою сутність, дають розкритися твоєму аромату».

Читайте також: “Закрий рота, дуpeпо, знала, куди йшла” – глухо прошипів хлопець, і сильніше притис її до ліжка: Пpoкляття скривдженої дівчини відбилось на родині

Коли все не так добре, як хотілося б, з ким Ви асоціюйте себе?

Як Ви справляєтеся з труднощами? Як морква, яйце або кавові зерна?

Мораль цієї історії така – щасливі люди, не ті, які живуть невимушено, а ті, які вміють з будь-якії ситуації створити кращі умови для життя.

You cannot copy content of this page