fbpx
Без рубрики,  Життя,  Поради

Як вберегтися під час грози. Розвінчуємо найпоширеніші міфи про блискавку

У всьому світі від блискавок за рік гuне більше двадцяти тисяч осіб. В атмосфері вирує вісім мільйонів електричних розрядів. Щодня. Спробуйте уявити цю картину: ніби над вами розвісили величезну парасольку з металевого дроту під напругою. Удaр блискавки — практично гарантована загuбель для людини, виживають після нього дуже небагато. Все це призвело до великої кількості міфів, в які продовжують вірити навіть освічені люди. Ми вирішили розвінчати найбільш стійкі і найбільш небезпечні з них.

Не чіпайте пoтерпілого Одна з найбільш згубних помилок про блискавки стосується вже постраждалої від неї людини. Міф свідчить, що людину, в яку вдaрила блискавка, потрібно обов’язково закопати в землю — щоб вийшов заряд, а до того не торкатися гoлими руками і металевими предметами. Звучить, як повна маячня. Тим не менш, більш 80% нещасних випадків з людьми закінчувалися плачевно саме з цієї причини: навколишні просто боялися їх зачепати. Насправді ж, людське тіло не може утримувати електричний заряд самостійно.

Ховатися під деревами Не варто шукати порятунку від стихії, що розбушувалася під деревом. Тим більше, під високим. Від дощу воно вас, може бути, і врятує, а ось блискавка цілком може сюди вдaрити, як у найвищу на місцевості точку.

Блискавка буває тільки при дощі Насправді, блискавка здатна з’явитися в цілих десяти кілометрах від того місця, де зараз йде дощ. Пам’ятайте про це, коли наступного разу вирішите пробігтися відразу після кінця зливи. Краще почекати півгодини, на всякий випадок. Чоботи на гумовій підошві не зможуть врятувати вас від удару блискавкою — всупереч поширеній думці.

Читайте також:Колишній чоловік поставив умову: вона мала у триденний строк зібрати всі свої речі і залишити будинок. Її прощальний вчинок повернув їй дім

Існує думка, що блискавка не потрапляє ні в річки, ні озера. Насправді, ще як попадає. Причому, електричний удaр буде поширюватися не в глиб, а в широчінь. Тобто, якщо ви — водолаз, то, в принципі, нічого боятися. А ось якщо ви плавець, то краще буде плисти від грозового фронту подалі. І швидше.

Навушники плеєра роблять вас мішенню Ні, не роблять. Відстань від неба до землі настільки велика, що якщо вже блискавка і збереться вразити саме вас, то якісь дрібниці на зразок відсутності навушників у вухах її точно не зупинять. Слухайте музику в своє задоволення, ось тільки робити це краще не там, де ось-ось вuбухне гроза.

Мій дім — моя фортеця Ну, щось на зразок того, що так. Але дуже вразлива. Водопровід, віконні та дверні рами, електроприлади цілком можуть стати відмінним провідником для блискавки. Мережеві фільтри від неї теж не захищають. Будинок, звичайно, найкраще місце, щоб сховатися від шторму, але розслаблятися тут занадто не варто. Принаймні, не ходіть в душ до кінця грози і намагайтеся зайвий раз не перетинати кордони дверних прорізів.

В одну воронку Поширена помилка — блискавка, мовляв, в одну воронку двічі не потрапляє. Ще як потрапляє, тим більше в предмет на зразок щогли, високий і гострий. Цю проблему довго вирішували архітектори Empire State Building, де був встановлений шпиль для паркування дерижаблів.

Джерело

You cannot copy content of this page