fbpx

Жінка з важким серцем збиралася в дорогу закордон, а коли сиділа вже в автобусі, то швидко попрощалася та почала ридати. В голові вона запам’ятала, як її матір з маленькою Соломійкою на руках проводжали її

Моя сусідка, розповіла заробітчанську історію яка трапилася з її колегою по роботі. Галина залишилася сама з маленькою дочкою та недужою матір’ю. Жінка була змушена винайняти квартиру, та як колишній чоловік після розлучення вигнав їх із оселі. Бо квартира була на нього записана.

Важко стало жінці оплачувати все, грошей не вистачало. Тож Галина довго думала та все ж вирішила їхати за кордон, щоб заробити гроші на власне житло. Жінка з важким серцем збиралася в дорогу, а коли сиділа вже в автобусі, то швидко попрощалася та почала ридати. Втім, жінки які теж їхали з нею, і не перший раз намагалися її заспокоїти, що вона звикне, це тільки перший раз так важко.

Галина їх не слухала все одно в голові вона ту картинку, як її матір з маленькою Соломійкою на руках стояли та проводжали її. По приїзду у Голландію, її зустріла подруга Валя, як і домовлялись та забрала ночувати до себе.

Спали вони по троє жінок на одному ліжку. А зранку ще чекав один неприємний сюрприз. Пані у якої працювала Валя передумала брати ще одну українку. Однак Валі ж вдалося уговорити її взяти Галину хоча б мити посуд. Спочатку пані платила Галині всього 100 євро на місяць. Тоді як у сусідньому кафе, як пізніше дізналася сама жінка посудомийка отримувала і по 300-400 євро.

З тих грошей майже нічого Галині не залишалося. Жінка стала вчити мову щоб піти ще на якусь роботу. Приходила додому у третій-четвертій годині ночі. Через декілька місяців Галина не витримала та спитала у пані чому в неї така низька зарплатня? Та пані відповіла:” А чому вона має їй більше платити?”

Галина вирішила вже не мовчати, а все визказала. Після цього жінка погодилась їй заплатити 200 євро. Галина не зупинилась і сказала до пані що у сусідньому кафе платять по 300-400 євро. Пані напористістю Галини була спантеличена. За таке зухвальство вона б звільнила будь-яку заробітчанку проте не її.

Вона ж помічала як Галина старалася та старанно виконувала роботу. Поки її напарниця мила 5-6 тарілок, то в Галини  вже 10- 12 штук блищали. Пані підійшла до Галини і відвела її в бік та сказала тихенько їй на вухо, щоб другі робітниці бува не почули. Що вона їй платитиме і 600 євро і офіційна працевлаштує, тільки щоб та нікому не розповідала.

Важко було Галині стриматись, тим більше що її подруга Валя, яка жила з нею в кімнаті постійно в неї розпитувалася про все. Та жінка стримала свою обіцянку пані. Так пройшло 6 років як одна мить. Вона не приїхала додому як думала за рік-два. Але за цей час вона вже змогла назбирати грошей, щоб врешті-решт поїхати додому.

І зранку наступного дня вона повідомила про це пані. Та вона почувши це не хотіла відпускати Галину, а пообіцяла їй ще більше платити, якщо вона залишиться.

Галина спокусилася на пропозицію. Та й роботи звісно у жінки прибавилось. Жінка була швидкою, то ж справлялася з усією роботою, чого не могла не помітити пані. Якось одного дня вона покликала Галину до себе в кабінет та пригостила кавою. Після цього пані розпорядилася і Галина могла безкоштовно пити каву яку хотіла і скільки хотіла.

Ні копійки з зарплати, пані не вираховувала. Потім пані дала Галині якісь дві баночки, та сказала що то вітаміни. Щоб жінка пила і буде почуватися енергійною, і не буде хворіти.

То жінка була безмежно рада своїми заробітками. Адже за цей час вона вже придбала вдома житло, зробила ремонт, куди її матір з Соломійкою перебрались жити. Донька вже навчається в школі та мріє піти у медичний інститут. А на навчання ж потрібні теж кошти і не малі. Одним словом так Галина ще пропрацювала 5 років.

Звісно за цей час вона так ні разу і не поїхала в Україну. Однак після цих п’яти років Галина вже остаточно вирішила їхати додому. І навіть ніяке підвищення зарплатні не зупинило б її.

Так вона повідомила пані, і та звісно уже не тримала жінку. За кілька днів вже нарешті їхала з гостинцями на рідну землю. Та дорогою вона відчула себе дещо недобре, почало перед очима все плисти. Жінка спочатку думала що то від перевтоми та довгої дороги.

Однак, коли вона вже приїхала і її звісно зустрічала доросла уже донька Соломія, то Галина уже її не побачила. Жінка втратила повністю зір, спеціалісти не могли зрозуміти причину. Однак сама Галина тоді вже здогадалась і зрозуміла: що то ті вітаміни, які їй давала пані, нібито для того щоб жінка почувалася енергійною, багато працювала та не втомлювалась насправді забрали в неї зір.

І ніякі гроші вже не допомогли Галині побачити світ заново.

Автор: Нінелія

You cannot copy content of this page