fbpx

7 головних відмінностей між мудрими і звичайними батьками, які важливо знати кожному

В теорії всі знають, як правильно виховувати дітей. Але в житті дуже часто цей процес йде поза всілякими планами, та  дуже часто взагалі “сам по собі”. Як же не нашкодити своїм “вихованням” дитині і підготувати її вчасно та безболісно до дорослого життя? Про це розповідають 7 головних тез, які важливо знати кожному з батьків для формування здорової особистості малюка.

Основне правило: не обрізати дитині крила. Одного разу розправивши їх, згодом вона не дасть опуститися твоїм!

Звичайні батьки проводять весь час з дитиною, залишаючи своє хобі та інтереси в тіні.

Дійсно мудрі батьки піклуються і про себе. І саме так вони навчають дітей, дбати про свої інтереси, розвиватись, бути особистостями. Діти – копія батьків. Щоб ви не робили, якими ви б не були – ваші діти повторять за вами те саме. Тому поки не пізно, батькам варто потурбуватись про те, аби перед очима їхніх дітей був гарний приклад.

Звичайні батьки цілими вечорами роблять шкільні завдання.

Мудрі батьки вважають, що дитина повинна сама відповідати за них. Якщо щось не виходить, тоді батьки приходять на допомогу. Але вони тільки вказують шлях до вирішення, а не роблять все за дитину. Для них важливіші не оцінки, а надбання навичок дитини вчитись самостійно.

Звичайні батьки намагаються спокутувати власну провину за мало проведеного з дитиною часу, некоректну поведінку, інші промахи, купуючи дитині подарунки.

Мудрі батьки видають чаду гроші на дрібні витрати, і дитина сама починає вчитися розподіляти гроші, а також відкладати їх на придбання іграшок. Батькам слід контролювати цей процес і навчати малюка з самого дитинства розумінню, що все у цьому світі має ціну і не береться з повітря, що іноді, щоб заволодіти якоюсь омріяною річчю, потрібно добре постаратись і довго потерпіти.

Звичайні батьки часто не хочуть розбиратися в причині поганої поведінки дитини. Їм хочеться лише пошвидше втихомирити її.

Мудрі батьки розбираються в причині і намагаються допомогти у вирішенні проблеми. Досить часто, причиною дивних вчинків виявляються дуже глибинні і важливі для майбутнього вашої дитини речі.

Звичайні батьки хочуть виростити в першу чергу гідну і успішну людину.

Мудрі батьки прагнуть побудувати теплі і близькі стосунки з малюком, і просто підтримувати своє чадо у всьому, до чого воно тягнеться, вірять у нього, надихають в важкі періоди відчаю та зневіри.

Звичайні батьки бережуть свою дитину від різних проблем, роблячи іноді те, про що їх не просять.

Мудрі батьки дозволяють дитині робити помилки, звичайно в допустимих межах. А коли вже помилки трапились, намагаються допомогти дитини навчитись шукати шляхи вирішення ситуацій. Таким чином, вони готують своїх дітей до справжнього, дорослого життя, і бережуть велику кількість нервів своїх нащадків в майбутньому.

Звичайні батьки дозволяють дитині все, щоб вона не закочувала істерики і не плакала. І звичайно, діти цим часто користуються.

Мудрі батьки не дають вилазити карапузам на голову. Вони поважають не тільки свій особистий простір, але й дитини, і вчать її розуміти поняття “рамки особистого простору”.

Читайте також: Діти, діти… або життєва історія про материнську любов

Джерело.

You cannot copy content of this page